W czerwcu w Szkole Podstawowej im. Bernarda Chrzanowskiego w Wojnowicach odbył się VIII Gminny Konkurs Matematyczny kl. II.

W konkursie wzięło udział 11 drugoklasistów z trzech szkół podstawowych naszej gminy -
uczniowie z Rudnik, Opalenicy i
Wojnowic. Celem konkursu była popularyzacja matematyki wśród uczniów klas II, wdrażanie do samodzielnego myślenia i działania, rozwijanie logicznego myślenia oraz wytrwałości, wreszcie wyłonienie i wspieranie dzieci uzdolnionych oraz międzyszkolna integracja uczniów.

Komisja złożona z dyrektor szkoły Wiesławy Kortus i nauczycieli obecnych na konkursie wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce - Barbara Krysztofiak SP Opalenica
II miejsce - Joanna Adamczak SP Rudniki - Bartosz Nowak SP Opalenica
III miejsce -Hubert Rutkowski SP Wojnowice - Dominik Konieczny SP Rudniki - Aleksander Mrózek SP Opalenica - Julia Kąkolewska SP Opalenica.

Uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy i umiejętności z zakresu matematyki. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Pozostałym uczestnikom wręczono podziękowania za udział w konkursie. Konkurs matematyczny zakończony był wspólnym poczęstunkiem, na którym dzieci i nauczyciele rozmawiali o zadaniach konkursowych.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!