VIII Mały Memoriał Bronisława Czecha VIII Mały Memoriał Bronisława Czecha

VIII Mały Memoriał Bronisława Czecha (© Michał Radoszewski)

W Vancouver (Kolumbia Brytyjska, Kanada), odbył się po raz ósmy Mały Memoriał Bronisława Czecha – Rodzinne Zawody Narciarskie i Snowbordowe, organizowane tradycyjnie przez Grupę EPIZOD.

Współorganizatorem tej cennej inicjatywy, pozwalającej rozwijać wśród Polonii zamiłowanie do sportów zimowych, a jednocześnie pielęgnować pamięć wielkiego polskiego sportowca, był bratanek Bronisława Czecha, Janusz Czech. Niestety 17 stycznia zmarł on w Toronto. Dlatego tegoroczny slalom „Weteranów Kasprowego Wierchu” nosił imię: „Slalom Janusza Czecha”.

W tym roku, Teresa i Zbyszek Szymborski wraz z licznym gronem ochotników, zdołali zachęcić do udziału w tych zawodach ponad 100 zawodniczek i zawodników. Wybierając się z Vancouver na szczyt Mt. Seymour, miejsca współzawodnictwa, można było oczekiwać wspaniałej słonecznej pogody (co ukazują załączone zdjęcia), jednak góry, po raz kolejny udowodniły, że to one dyktują aurę.

Opady śniegu przeplatały się więc ze słońcem, to jednak w najmniejszym stopniu nie popsuło nastroju dobrej zabawy i wyśmienitego, rodzinnego wypoczynku. Barbeque, czyli kiełbaski z grilla oraz tradycyjne wspaniałe pączki (dostarczone przez Krzysztofa Czaplę, Konsula Generalnego RP w Vancouver) stanowiły wyśmienity dodatek do szczodrze rozdawanych medali i nagród.

Na stronie Grupy EPIZOD.znajdą Państwo szczegółowe wyniki tej edycji zawodów oraz więcej informacji o samej imprezie i jej sponsorach.

Zapraszam na bogatą fotorelację.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!