W rozegranym dzisiaj drugim weekendowym konkursie indywidualnym na mamucie w Vikersund bezapelacyjne zwycięstwo odniósł powracający do wysokiej formy Gregor Schlierenzauer Na drugim miejscu na podium znalazł się rekordzista świata w lotach Norweg Johan Remen Evensen. Trzecie miejsce na podium zajął Adam Małysz.

Faworytem dzisiejszych zawodów był znakomicie skaczący na nowej skoczni Vikersundbakken Norweg Johan Remen Evensen. Przebudowana skocznia w Vikersund wydaje się być obiektem idealnie dopasowanym do stylu i techniki, jakie prezentuje Norweg. O wygraną mieli powalczyć również wczorajszy zwycięzca Gregor Schlierenzauer, Simon Ammann oraz bardzo równo skaczący Adam Małysz.

Polskę podobnie jak wczoraj, reprezentowali Piotr Żyła, Kamil Stoch oraz Adam Małysz. W konkursie nie startowali Maciej Kot i Marcin Bachleda, którym nie udało się przejść kwalifikacji, które w przypadku zawodów na skoczni mamuciej obowiązują przez cały weekend.

Liderem po pierwszej serii był Norweg Johan Remen Evensen, który uzyskał w swojej próbie aż 230,5 m i wyprzedzał wczorajszego zwycięzcę, Gregora Schlierenzauera, który tym razem osiągnął 227 m. Na trzeciej pozycji z rezultatem 213 m znajdował się Adam Małysz, czwarty był lider Puchar Świata Thomas Morgenstern (216,5 m),który już mógł powoli zacząć świętować zwycięstwo w tegorocznej klasyfikacji generalnej cyklu. Czołową piatke zamykał reprezentant Finlandii Janne Happonen (240 m). Szóstą notę na półmetku niedzielnych zawodów miał Simon Ammann po skoku 209,5 m. Na uwagę zasługiwały także dalekie skoki Ole Mariusa Ingvaldsen (210 m), Toma Hilde (207 m) oraz Martina Kocha 206,5 m. Kamil Stoch lądował na 188. metrze i zajmował dwunastą pozycję, a Piotr Żyła był dwudziesty z odległością 201,5 m.

Seria finałowa była rozgrywana z drugiej belki, bardzo długo oglądaliśmy przeciętne skoki. W finałowych skokach swoją dominację potwierdziła wczorajsza dwójka zwycięzców. Pierwszy na belce usiadł Schlierenzauer i po bardzo dalekim skoku na odległość 237,5 m czekał, co zrobi liderujący po pierwszej serii Evensen. Norweg potwierdził swoją wysoką formę na mamutach, jednak nie zdołał pokonać Schlieriego, ponieważ lądował tylko na 226. metrze, zajmując drugie miejsce.

Orzeł z Wisły utrzymał trzecie miejsce na pudle po bardzo dalekim skoku na odległość 230.5 m, ustanawiając tym samym rekord Polski w lotach narciarskich. Czwartą pozycje zajął po bardzo dalekim locie w drugim skoku Simon Ammann - 238,5 m. Piąte miejsce w dzisiejszych zawodach przypadło Thomasowi Morgensternowi co zapewniło mu jednocześnie wygraną w tegorocznej generalnej klasyfikacji Pucharu Świata na cztery konkursy przed zakończeniem rywalizacji. Stoch w finale wylądował znacznie dalej na 198.5 , co ostatecznie dało mu 11. miejsce. Trzeci z Polaków Piotr Żyła skoczył 181.5 m i sklasyfikowany został na 21. miejscu.

Klasyfikacja niedzielnych zawodów w Vikersund:

1. Gregor Schlierenzauer (AUT)
2. Johan Remen Evensen (NOR)
3. Adam Małysz (POL)
4. Simon Ammann (SUI)
5. Thomas Morgenstern (AUT)

...
11. Kamil Stoch (POL)
21. Piotr Żyła (POL)

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!