Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą, zostaną po nich buty i telefon głuchy...

10 kwietnia 2010 roku, godzina 8.56 - to data i godzina, którą chyba wszyscy na bardzo długo zapamiętają. W katastrofie prezydenckiego samolotu zginął między innymi Maciej Płażyński.
Ten wspaniały człowiek, parlamentarzysta i prezes Wspólnoty Polskiej, były marszałek Sejmu, był uczniem pasłęckiego LO.

"Był spokojnym i poważnym nastolatkiem. Nie miał żadnych problemów z nauką. Szczególnie interesował się przedmiotami humanistycznymi" - mówił na ostatnim pożegnaniu w Pasłęku, Edward Skalij, były nauczyciel Macieja Płażyńskiego. Inni nauczyciele również miło i ciepło wspominają Macieja.

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskichŚp. Maciej Płażyński był mieszkańcem Młynar (k. Pasłęka). Jego rodzice byli lekarzami weterynarii w tym małym miasteczku. Rok po ukończeniu liceum zaczął studiować prawo na Uniwersytecie Gdańskim.

Maciej Płażyński pozostał w naszych sercach jako człowiek miły i i sympatyczny, zawsze uśmiechnięty. Zawsze można było z nim normalnie porozmawiać. Był to człowiek, który do samego końca zachował też więź z rodzinnymi stronami. Miał wielu sympatyków i przyjaciół. To między innymi dzięki niemu udało się zbudować halę sportową w Pasłęku. Bardzo dużo pomagał i wspierał wiele ważnych i cennych inicjatyw.

19 kwietnia kondukt pogrzebowy Macieja Płażyńskiego zatrzymał się w Pasłęku. W tym niewielkim mieście ponad dwa tysiące pasłęczan oddało hołd Maciejowi Płażyńskiemu. Kondukt zatrzymał się przed Liceum Ogólnokształcącym, którego był on absolwentem oraz na Placu Tysiąclecia. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w środę, 21 kwietnia 2010 roku, o godz. 13 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

Cześć Jego pamięci.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!