Było pięknie, miło i wesoło: "Zbyszku!", "Jarku!" "Wracajcie". Wyciągam do was rękę. Nie wrócimy. Czy jeszcze coś gorszego może być? Może – oczywiście. W Brukseli, w Parlamencie Europejskim, ziobryści pokłócili się z PiS-owcami o Smoleńsk.

Teraz już wszystko po staremu. Ba, nawet po gorszemu. "Ziobryści" kontra PiS. PiS kontra "Ziobryści". Konflikt na nowo rozgorzał. I przeniósł się do Brukseli.

Ukształtował się nowy rozdział walki między oboma partiami. Nie ma już mądrego, kto byłby przewidzieć jej skutki. Tym razem poszło o petycję w sprawie umiędzynarodowienia śledztwa smoleńskiego. Według PiS, członkowie grupy, do której należą europosłowie Solidarnej Polski, zagłosowali za odrzuceniem przez parlamentarną Komisję Petycji propozycji zajęcia się wnioskiem podpisanym przez 400 tysięcy osób.

Europosłowie PiS zarzucają Solidarnej Polsce sojusz z PO, a Solidarna Polska zarzuca PiS-owi "moralność Kalego i pokrętną logikę" – piszą
w interia.pl. Europoseł PiS Ryszard Czarnecki powiedział, że jest zbulwersowany tym, że europejska frakcja EPP, do której należą europosłowie PO i PSL, a także EFD, w której jest Solidarna Polska - zagłosowały przeciwko dopuszczeniu przygotowanej i zaproponowanej petycji.

Natomiast według Zbigniewa Ziobry, europosłowie PiS nie informowali europosłów Solidarnej Polski, o postępach w pracach nad projektem petycji dotyczącej umiędzynarodowienia śledztwa smoleńskiego oraz o tym, że będzie ważne głosowanie. Niestety, w Komisji Petycji PE, nie ma żadnego przedstawiciela Solidarnej Polski.

W tej sytuacji, szef Solidarnej Polski zarzucił PiS-owi brak działań oraz popełnienie poważnego błędu i zaniechania. Dodał – czytamy w http://fakty.interia.pl/polska/news/kilka-dni-po-zbyszku-jarku-pis-i-ziobrysci-poklocili,1789576,3, że mówiąc w kontekście katastrofy smoleńskiej o wojnie z Rosją - "koledzy z PiS" nie tylko nie zdobywają poparcia znacznej części Polaków, ale także "zniechęcają znaczną część instytucji międzynarodowych i ekspertów", którzy byliby gotowi zaangażować się w jej wyjaśnienie. "Zaproszenie do udziału w wojnie a nie w wyjaśnieniu katastrofy - to najlepszy sposób by utrudnić poznanie faktów" – mówił Ziobro, szef Solidarnej Polski.

I jeszcze jedno stwierdzenie godne podkreślenia. Wcześniej PiS skrytykował promowany przez Solidarną Polskę projekt Wielkiej Komisji Obywatelskiej, która mając uprawnienia komisji śledczej, z udziałem międzynarodowych ekspertów miałaby wyjaśnić katastrofę smoleńską. Zdaniem szefa Klubu Parlamentarnego PiS. Mariusza Błaszczka jest to "pomysł niekonstytucyjny, nierealny i podważający działalność zespołu smoleńskiego", któremu przewodzi członek PiS, Antoni Macierewicz.

Nie przypadkiem jednak, Stanisław Jerzy Lec zauważył: "Z czego powstałeś, zależy od genetyki, a w co się obrócisz, od polityki". Można by też Leca słowami powiedzieć, mając na uwadze oba ugrupowania – PiS i Solidarną Polskę: "Panuje ogólny niesmak, bo pożeramy się nawzajem". Tylko czekać na odchody...

Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!