(© http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Gda%C5%84sk_306.jpg&filetimestamp=20101026225442)

Boksy z bielizną i odzieżą znajdują się zarówno w tunelu pod dworcem PKP jak i przy wejściach na perony. W czasie mistrzostw Euro 2012 zostaną zamknięte.

Decyzję o wstrzymaniu handlu w dni rozgrywnych meczów podjęły władze Polskich Lini Kolejowych, do których to należy właśnie fragment podziemnego przejścia prowadzącego na tory.

PHU Kupiec, najemca boksów, po długich negocjacjach w końcu przystał na warunki PLK. Pierwsza wersja umowy była zawarta pomiędzy firmami prawie 10 lat temu, a wtedy nikt nie myślał o tym, że kiedyś Gdańsk będzie jednym z miast gospodarzy w czasie mistrzostw Europy.

Podjęte negocjajcje zostały sfinalizowane aneksem do obowiązującej umowy.

Zgodnie z warunkami w nim zawartymi, od czerwca zamknięte zostaną boksy od wejścia na peron 2. w kierunku ruchomych schodów prowadzących na ul. 3 Maja. W dni, w których rozgrywane będą mecze, zamykane będą wszystke boksy, oprócz dwóch, w których handel odbywa się w środku: kantor i stoisko z prasą.

Kolejnym z warunków postawionych PHU Kupiec jest odmalowanie zasuwanych rolet w boksach. Obecnie są zniszczone, wymalowane spray'em - więc nawet zamknięte boksy mogłyby razić w oczy.

Pasażerowie i mieszkańcy Gdańska nie kryją swojego zadowolenia, że nieestetyczne stragany zostaną zamknięte. Niezadowolenie z tego faktu są oczywiście sprzedawcy, dla których okres wakacyjnych był zawsze czasem największych utargów. Każde otwarcie punktu w dzień meczu będzie traktowane jako akt samowoli, na który oprócz Straży Ochrony Kolei reagować będą też inne służby porządkowe.

Znajdź nas na Google+

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!