Wrocławscy policjanci zatrzymali pirotechnika, który domowym sposobem wyrabiał petardy. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim oraz w jego mieszkaniu gotowe wyroby oraz elementy niezbędne do wytworzenia m.in. tekturowe tuby oraz lonty.

Funkcjonariusze wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji pełniąc służbę na terenie dzielnicy Śródmieście podjęli interwencję wobec wzburzonego młodego mężczyzny, który idąc ulicą wykrzykiwał niecenzuralne słowa.

Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 19-letni mieszkaniec Wrocławia. W foliowej torbie niósł własnej roboty petardy.

Policjanci sprawdzili jego trzeźwość. Badanie wykazało, że jest pod wpływem alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu.

O zdarzeniu powiadomiony został oficer dyżurny oraz patrol pirotechniczny.

Funkcjonariusze OPP wspólnie z kryminalnymi z Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście sprawdzili miejsce zamieszkania 19-latka.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli kilka podobnie wyglądających petard. Wszystkie znalezione rzeczy zostały zabezpieczone i przekazane ekspertom od materiałów niebezpiecznych celem dokładnego ich sprawdzenia- przeczytaliśmy w materiałach KWP we Wrocławiu.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania i wyrabiania bez zezwolenia materiałów pirotechnicznych, mogących stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia wielu osób.

Grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!