Najnowszej produkcji Ridleya Scotta "Exodus: Bogowie i królowie" nie zobaczą obywatele Egiptu i Maroka. Władze zdecydowały, że ze względu na "historyczne niedokładności" produkcja nie trafi na duży ekran.

W Egipcie sprzeciw wzbudziła filmowa historia, w której to Żydzi zbudowali piramidy, a Morze Czerwone rozstąpiło się nie za sprawą cudu Mojżesza, a trzęsienia ziemi. Ze względu na te "historyczne niedokładności" zrezygnowano z emisji filmu - informuje tvp.info.

Zobacz również: Fenomenalny wynik filmu "Hobbit: Bitwa pięciu armii". Produkcja zarobiła 573 miliony dolarów

W Maroku o niewyświetlaniu produkcji zdecydowano dzień przed premierą. Dlaczego? Zgodnie z muzułmańskim prawem, islamski prorok, za którego uznawany jest Mojżesz nie może być przedstawiany w dziełach sztuki. Sprzeciw wzbudził również fakt, że w produkcji główne role przypadły białym aktorom z krajów zachodnich.

Film Ridleya Scotta w polskich kinach będzie można oglądać od 9 stycznia 2015 roku.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!