Rusza Letni Festiwal Teatralny "Pociąg do miasta" w Gdyni. Przedstawienia można zobaczyć codziennie od 13 do 19 lipca. Wstęp na wszystkie przedstawienia jest darmowy.

Tematem przewodnim festiwalu jest człowiek i jego podróż w głąb siebie. W podróży po nietypowych zakątkach miasta towarzyszyć nam będą nietuzinkowi, wyraziści, niekiedy dziwni bohaterowie spektakli.

Teatr Gdynia Główna i miasto Gdynia rozpoczyna dziś Letni Festiwal Teatralny "Pociąg do miasta". Przedstawienia odbywają się codziennie o godz. 21 od 13 do 19 lipca. Tematem przewodnim festiwalu jest człowiek i jego podróż w głąb siebie. W podróży po nietypowych zakątkach miasta towarzyszyć nam będą nietuzinkowi, wyraziści, niekiedy dziwni bohaterowie spektakli. Jak tłumaczą organizatorzy, chcą przedstawić interpretację przedstawień osadzonych w nowym kontekście przestrzeni nieteatralnych.

Projekt Pociąg do miasta jest powrotem do ważnej tradycji teatru, który nie pozostaje w elitarnych kręgach, tylko wychodzi i spotyka się z odbiorcą w jego naturalnym środowisku. Dzięki temu staje się miejscem bezpośredniego kontaktu człowieka z człowiekiem, który umożliwia rozpoznanie i interpretację rzeczywistości.

Dziś - 13 lipca pokazany zostanie pierwszy spektakl "Była Żydówka, nie ma Żydówki". Opowiada o odwiecznej rywalizacji w cierpiętnictwie pomiędzy Polakami i Żydami. Dzień później na widzów czekać będzie pełna zmysłowości wersja baśni o obutym kocie, który dzięki swojemu sprytowi sprawia, że jego pan zdobywa majątek i piękną małżonkę. Ale wszystko ma swoją cenę...

Program:

13 lipca (poniedziałek) godz. 21: "Była Żydówka, nie ma Żydówki" na podstawie powieści Mariana Pankowskiego, podwórko/ Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gdyni, ul. 10 Lutego 33 (wejście od ulicy 3 Maja).

14 lipca (wtorek) godz. 21: "Pan Kot" według "Kota w butach" Angeli Carter plac/Klub muzyczny Ucho, ul. św. Piotra 2 (spektakl dla widzów dorosłych). Przedstawienia są bezpłatne. W razie złej pogody przeniesione zostaną do Teatru Gdynia Główna, plac Konstytucji 1, Gdynia, dworzec PKP Gdynia Główna.

15 lipca (środa) godz. 21: "Bjóro", reżyseria: Marcin Grota. Miejsce: taras/ PIEROGARNIA „PIEROŻEK”,Al. Jana Pawła II 11A.

16 lipca (czwartek) godz. 21: "Ścianananaświat" Serge'a Kribusa. Miejsce: ogród/ RESTAURACJA GRECKA SANTORINI, ul. Świętojańska 61.

17 lipca (piątek) godz. 21: "Epitafium dla władzy" inspirowane myślą Cesarza Ryszarda Kapuścińskiego. Miejsce: schody/ MUZEUM MIASTA GDYNI, ul. Zawiszy Czarnego 1.

18 lipca (sobota) godz. 21: "Co się przyśniło Gregorowi, że zaspał" inspirowane Przemianą Franza Kafki. Miejsce: plac/ MIEJSKIE HALE TARGOWE w GDYNI, ul. Wójta Radtkego 36/40.

19 lipca (niedziela) godz. 21: "Orlando" na podstawie „Orlando: biografia” Virginii Woolf. Miejsce plac/ DWORZEC PKP GDYNIA GŁÓWNA, Plac Konstytucji 1.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!