Co byś zrobił, żeby poprawić demokrację? Jeśli chcemy poprawić demokrację w Polsce, to proces wyboru i kontroli rządu powinien być prowadzony w sposób następujący.

Często spotykamy się z pytaniem: co byś zrobił, żeby poprawić demokrację?
Ja mam taką oto propozycję. Jeśli chcemy poprawić demokrację w Polsce to proces wyboru i kontroli rządu powinien być prowadzony w sposób następujący.


1. Przedstawienie przez partię zwycięską swojego programu wyborczego.
2. Ogłoszenie konkursu na członków rządu, którzy wyrażają chęć realizacji, tego programu.
3. Wybór przez komisję składającą się z liderów partii zwycięskiej kandydatów na ministrów poszczególnych resortów.
4. Przedstawienie wybranych kandydatów prezydentowi do akceptacji.
5. Zatwierdzenie przez Sejm składu rządu i złożenie przysięgi.
6. Przedstawienie Sejmowi programu rządowego, jego ewentualne uzupełnienie
przyjętymi, przez Sejm wnioskami opozycji i zatwierdzenie.
7. Coroczna kontrola realizacji programu rządowego, przez Sejm i rozliczenie rządu. Włącznie do wniesienia i przegłosowania, w głosowaniu tajnym, wotum zaufania. W przypadku drobnych zastrzeżeń w realizacji programu. W przypadku nie zrealizowania w 30 procentach rocznego programu powinno nastąpić automatyczne zdymisjonowanie całego rządu i wybór nowego przez Sejm.
8. Likwidacja dotacji partyjnych. Za pozyskane w ten sposób pieniądze przydzielenie każdemu obywatelowi, który wykaże chęć wzięcia udziału kandydowania na posła, lub senatora czasu, lub miejsca w obranym przez niego środku masowego przekazu, na własne promowanie siebie.

Co państwo na to?

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!