Zdjęcie obszaru o mało romantycznej nazwie NGC 6357 bardzo kojarzy się z zimą. Fotografia składa się z kilku ujęć zrobionych przez kosmiczne i naziemne teleskopy.

NGC 6357 znajduje się 5,5 tys. lat świetlnych od nas. Nazywany jest "klastrem klastrów", a także Mgławicą Wojna i Pokój. Składa się on z co najmniej trzech gromad gwiazd. Jego odkrywcą był John Herschel, który dostrzegł obiekt pod koniec lat 30. XIX wieku. Astronomowie nazywają tego typu obiekty obszarami H II. To obszary gwiazdotwórcze składające się z obłoków gazu i plazmy.

Zdjęcie NGC 6357 wykonane zostało przez kilka instrumentów. Udział w jego powstaniu miały: Teleskop Kosmiczny Chandra, Teleskop Kosmiczny Spitzera, satelita Röntgensatellit i United Kingdom Infrared Telescope. Użyto zatem sprzętu działającego w różnych zakresach fal elektromagnetycznych. Między innymi w podczerwieni i w zakresie promieni rentgenowskich.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!