Członkowie zespołu: Grand Slam Quartet Członkowie zespołu: Grand Slam Quartet

Członkowie zespołu: Grand Slam Quartet (© arch. pryw. Grand Slam)

Trzech niesfornych chłopaków i figlarna dziewczyna przeniosą nas do Paryża lat czterdziestych żyjącego rytmem swingu.

Być w Paryżu z dawnych lat... Teraz to marzenie może się ziścić. Organizowana jest właśnie przez Studio Tańca Swingowego Swingout.PL w lokalu o wdzięcznej nazwie DZIK, niecodzienna potańcówka. Wszystko w przepięknej scenerii modernistycznego wnętrza zabytkowej willi. Gdyby ktoś przypadkiem tam trafił pomyślałby sobie, że przeniósł się w czasie. sceneria, muzyka, a przede wszystkim mnóstwo tancerzy oraz gości w ubiorach rodem z lat 40-tych.

Aby ktoś mógł tańczyć - ktoś musi grać. W niedzielę będzie to Grand Slam Quartet! Czwórka przyjaciół - dziewczyna i trzech chłopaków, totalnie zakręconych na punkcie gypsy jazzu, inaczej nazywanego jazzem cygańskim. Grają muzykę przyjemną w odbiorze - swingową, taneczną, rytmiczną. Opiera się ona na gitarze cygańskiej, która nadaje puls, porywający do przytupu każdą nóżkę, a ekspresyjne improwizacje solistów inspirują tancerzy do szaleństw na parkiecie.Skład zespołu to:

Kinga Kłoczko – skrzypce,

Marcin Sulowski – saksofon sopranowy, saksofon tenorowy,

Mariusz Pomian – gitara,

Karol Szczubełek – kontrabas.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: