Ostatniego dnia sierpnia do Szczyrku przyjechali goście z parafii ewangelickiej z Czeskiego Cieszyna i zasadzili kolejne drzewko w Ogrodzie Reformacji.

W Ogrodzie Reformacji do rosnących tam między innymi: lipy z Lipowca, sosny z Sosnowca, dębu z Dębowca, cisów z Cisownicy, buków z Buczkowic, jabłonki z Jabłonkowa, leszczyny z Lesznej, jaworów z Jaworza, brzozy z Brzezówki dołączylo kolejne drzewko. Tym razem jest to lipa, symbol Czech, którą przywieźli i zasadzili goście z parafii ewangelickiej w Czeskim Cieszynie.

Drzewek wciąż przybywa. Obecnie rośnie prawie 4000 sztuk. Na 500. lecie Reformacji (przypadającej w 2017 roku) zaplanowalismy 5000 - mówi ks. Jan Byrt w rozmowie z Wiadomościami24.pl. - Ewangelicy z Czeskiego Cieszyna mieli okazję poznać piękne szczyrkowskie gronie oraz spotkać się w kościele ewangelickim, a później spędzić czas przy ognisku kosztując herbaty i kiełbasek. Oni już wyjechali ale pozostało po nich piękne drzewko, które będzie o nich przypominać - dodał proboszcz parafii w Szczyrku Salmopolu.
Ksiądz Byrt wyróżniony za akcje proekologiczne


Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!