Marek Piekarczyk, lider zespołu TSA, był gościem specjalnym imprezy "Stop dopalaczom", która odbyła się w sobotę, 10 września 2016 roku na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Imprezę, mającą zwrócić uwagę na niezwykle niebezpieczne zjawisko, jakim jest rosnąca liczba osób zażywających dopalacze, po raz drugi zorganizowało Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, a sfinansowana ona została ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Patronatem honorowym objął ją Prezydent Miasta, Jarosław Górczyński.

Ponieważ problem dopalaczy dotyczy najczęściej młodych i bardzo młodych ludzi, organizatorzy zadbali o to, by pokazać alternatywne formy spędzania wolnego czasu, które mogą odciągnąć młodzież od środków, które w ekstremalnych sytuacjach prowadza do śmierci. Sobotnią imprezę podzielono na trzy bloki. W pierwszym z nich, tanecznym, zaprezentowali się członkowie takich formacji tanecznych, jak szkoły tańca "Twist" i "Progres", z które wywodzi się finalistka TVN-owskiego programu "You can dance. Po prostu tańcz!", Klaudia Sadło, oraz grupa breakdance.

W drugiej części przedstawiono dokonania członków sekcji zainteresowań, działających w Miejskim Centrum Kultury: modelarskiej, szachowej, turystycznej i rowerowej. Swoje niezwykłe umiejętności zaprezentował Igor Kowalczyk, mistrz Europy w układaniu kostki Rubika jedną ręką. Byli też przedstawiciele Towarzystwa Tenisowego Winner, sekcji taekwondo, a także sekcji piłki ręcznej KSZO.

Szczególnie bogaty był blok muzyczny. Jako pierwszy zagrał ostrowiecki zespół Huckelberry Finn w składzie: Piotr Pucułek, Łukasz Lech, Łukasz Gierczak i Rafał Zugaj, który odbywa próby w sali MCK. Potem na scenie pojawiła się rzeszowska formacja Dreamheart, a gwiazdą wieczoru była kielecka Mafia. Odbyła się też premiera nakręconego w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas X Festiwalu im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" teledysku do utworu "Nie zapomnę" Grzegorza Stępnia, Ornette.

W przerwach między poszczególnymi częściami festynu "Stop dopalaczom" lider kultowego zespołu TSA, Marek Piekarczyk, opowiadał o niebezpieczeństwach wynikających z zażywania środków odurzających dla zdrowia i życia ludzi, zwłaszcza młodych. Wyświetlano również filmy, w którym o trudnej walce z dopalaczami mówili przedstawiciele służb ratunkowych, lekarze, policjanci i pracownicy Sanepidu. Sądząc po frekwencji, przynajmniej do godziny wczesnowieczornej, ostrowiecka młodzież wybrała inny sposób spędzania soboty. i tylko wypada mieć nadzieję, iż korzystając z upalnej pogody zażywała kąpieli na miejskim kąpielisku, a nie stała w kolejce w sklepie z dopalaczami.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!