(© TVN24/x-news)

8 lipca ruszy w Warszawie szczyt NATO. W Legionowie powstało Policyjne Centrum Dowodzenia. Koordynować pracę 6 tys. funkcjonariuszy w Warszawie będzie stu oficerów różnych służb.

Do szczytu NATO w Warszawie pozostało już tylko kilka dni. To oznacza nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Na granice tymczasowo wracają kontrole. Wokół Stadionu Narodowego - gdzie 8 i 9 lipca będą debatować światowi przywódcy - wyrósł betonowy płot i barierki. A od dziś, w Legionowie zaczyna działać Policyjne Centrum Dowodzenia. Służby zapewniają, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

- To jest przedsięwzięcie logistycznie dosyć rozległe, chociaż skupione w jednym mieście, więc o tyle łatwiejsze. Policja robi swoje, BOR i żandarmeria robią swoje, także wszystko powinno być dobrze - powiedział Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

TVN24/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!