7 sierpnia zawisła w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu flaga olimpijska i odbyło się pierwsze ekumeniczne nabożeństwo z okazji letnich igrzysk olimpijskich w Brazylii.

7 sierpnia zawisła w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku flaga olimpijska i odbyło się pierwsze ekumeniczne nabożeństwo z okazji XXXI letniej olimpiady w Rio de Janeiro. Licznie uczestniczyły w nim rodziny z dziećmi z parafii i z wielu okolicznych miejscowości.Była naturalnie cudowna Ewangelia, w której Ap Paweł przyrównuje życie dla Jezusa do biegu o Koronę Żywota. Była modlitwa, pieśni i na koniec nabożeństwa niespodzianka dla dzieci w postaci gwizdków w barwach kół olimpijskich, które zbieraliśmy od darczyńców od kilku tygodni - powiedział ks. Jan Byrt. - Mają one przypominać każdego dnia, że Jezus Chrystus poprzez Ewangelię wzywa do pójścia za nim.

Gwizdki i inne gadżety podarowali między innymi: prof Jerzy Buzek, Michał Boni, Elżbieta Lukacjewska i inni.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom - dodał duchowny.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!