Klub Tivoli de Helling Klub Tivoli de Helling

Klub Tivoli de Helling (© Kattenkruid http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Inside_Tivoli_de_Helling.jpg)

Co ma ze sobą wspólnego muzyka techno i modlitwa? Okazuje się, że wiele. Przynajmniej w jednym z klubów w Bełchatowie.

Lasery, kolorofony, sztuczny dym- taki klimat zna każdy imprezowicz. Ale impreza, która odbyła się w Bełchatowie nie była zwykłą imprezą. Zorganizował ją jeden z księży. Tak, tak to nie jest żadna pomyłka! Jak mówi "chciał pokazać młodym parafianom, że radość ze zmartwychwstania Chrystusa możemy wyrazić także w zabawie".

Tradycyjne wyposażeni klubu uzupełniono o obraz Jezusa w otoczeniu płonących świec. Wydzielono specjalny kącik, gdzie w odosobnieniu i ciszy można było skupić się na modlitwie. Podczas tej imprezy nie wolno było pić alkoholu, za to można było skorzystać z sakramentu pokuty.

Ciekawe jak nowatorskie i kontrowersyjne pomysły zrodzą się w głowach duchownych w najbliższej przyszłości? Może niedługo do większości sakramentów będziemy mogli przystąpić za pośrednictwem Internetu. Kto wie?

Źródło:
http://www.tvn24.pl/-1,1596259,0,1,modlitwa-w-dzwiekach-techno,wiadomosc.html

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!