Łukasz Palkowski, reżyser wielokrotnie nagradzanego filmu "Bogowie", rozpocznie w sierpniu zdjęcia do obrazu "Dywizjon 303".

"Dywizjon 303" będzie oparty o książkę Arkadego Fiedlera. Reżyser zamierza jednak pokazać wydarzenia poprzedzające wydarzenia opisane na jej kartach. Akcja obrazu będzie osadzona w latach 1938 - 1940 - informuje serwis filmstart.pl.

Scenariusz napisali Jerzy Skolimowski, Ewa Piaskowska i James McManus. Obecnie trwają przygotowania do filmu. Ma powstać jego zapowiedź, która zostanie pokazana na festiwalu filmowym w Cannes w maju tego roku.

Filmowcy wykorzystają eksponaty krakowskiego Muzeum Lotnictwa Polskiego, warszawskiego Muzeum Wojska Polskiego i londyńskiego Muzeum Sikorskiego. Powstaną też repliki używanych podczas bitwy o Anglię samolotów.Zdjęcia powstaną w Polsce, Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Producenci mają do wykorzystania około 15 mln złotych. Produkcję wesprze Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nie wiemy jeszcze kto wystąpi w filmie. Na ekrany kin ma trafić w przyszłym roku.

303 Dywizjon Myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki to symbol polskiego lotnictwa. Jego udział w bitwie o Anglię przeszedł do historii. Jego piloci dokonali, co najmniej 60 zestrzeleń. Dywizjonowi przypisywano ponad 120 zestrzeleń.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!