Adam Małysz podczas skoku w trakcie pierwszej rundy Adam Małysz podczas skoku w trakcie pierwszej rundy

Adam Małysz podczas skoku w trakcie pierwszej rundy. (© EPA/Martti Kainulainen)

Kamil Stoch, Marcin Bachleda i oczywiście - Adam Małysz wystąpią w sobotnim konkursie skoków narciarskich w fińskim Kuusamo. W kwalifikacjach odpadli, niestety, Łukasz Rutkowski i Stefan Hula.

W kwalifikacjach najlepszy okazał się Matti Hautamaeki. Fin skoczył 135 m i uzyskał notę 142,5 pkt. Tuż za nim uplasował się jego rodak Kalle Keituri (134,5 m i 142,1 pkt). Trzecie miejsce zajął Rosjanin Dmitri Wasiljew (133,5 m i 139,3 pkt).

Kamil Stoch skokiem na odległość 124 m zajął 14. pozycję. Nota jaką uzyskał to 119,7 pkt. Marcin Bachleda wypadł trochę słabiej, ale skok na odległość 119 m (111,1 pkt) dał mu pewny awans (28. miejsce).
Sztuka ta nie powiodła się Stefanowi Huli, który skoczył 106,5 m i Łukaszowi Rutkowskiemu, który wylądował półtora metra bliżej.

Adam Małysz miał zapewniony awans. Wprawdzie Polak nie zakończył ostatniego sezonu w uprzywilejowanej "dziesiątce", ale dwóch zawodników znajdujących się przed nim w Kuusamo nie startuje i Małysz był pewny startu w sobotnim konkursie.

Polak oddał jednak skok. Lądując na 127 metrze, zajął 6. miejsce wśród 10 zawodników, którzy awans mieli zapewniony. Najlepiej spisali się Simon Ammann (141 m), Wolfgang Loitzl (133,5 m) i Thomas Morgenstern (130 m). Tej grupie skoczków nie przyznawano punktów za styl.

W kwalifikacjach pokazało się sporo nowych twarzy. W niemieckiej ekipie zobaczyliśmy Felixa Schofta (zakwalifikował się do sobotniego konkursu), czy Erika Simona. W ekipie naszych zachodnich sąsiadów nie zabrakło oczywiście Martina Schmitta i Michaela Uhrmanna.

Kilku nowych zawodników pojawiło się także w innych ekipach. W Austrii ( Eggenhofer), Finlandii (Kauhanen, Kowaljeff) i Norwegii (Gangnes). Pozytywnie zaskoczyła ekipa Japonii, której aż 6 skoczków awansowało do sobotnich zawodów. Najlepszy z nich, Fumihisa Yumoto był szósty, a najsłabszy Yuta Watase dziewiętnasty.
Kwalifikacje ogólnie były barwne, do Finladnii zawitało wiele ekip. Zobaczyliśmy nawet Bułgara. Zawiedli reprezentanci Korei Płd., którzy nie pojawili się na belce startowej fińskiej skoczni.
Jutro odbędą się zawody drużynowe, w sobotę zaś konkurs indywidualny.

Źródło: www.fis-ski.com

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!