Sport to jedna z najpiękniejszych dziedzin, która została stworzona przez człowieka. Rywalizacja ponad podziałami rasowymi, kulturowymi lub nawet fizycznymi to cechy "czystego" sportu. Czy jest tu miejsce dla bandytów?

Do napisania tego artykułu zainspirowała mnie afera dotycząca polskiego boksera Dawida "Cygana" Kosteckiego. Przypomnijmy, iż w lutym 2007 roku został on zatrzymany w Warszawie przez Centralne Biuro Śledcze i aresztowany na 3 miesiące. Wówczas Kostecki opuścił areszt za poręczeniem majątkowym w wysokości 60 tys. zł, natomiast prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc złożył osobiste poręczenie.

31 października 2011 roku Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał "Cygana" na 2,5 roku pozbawienia wolności za założenie i kierowanie grupą przestępczą, która zajmowała się czerpaniem korzyści finansowych z nierządu. Grupa Kosteckiego posiadała trzy agencje towarzyskie na terenie województwa podkarpackiego. Sąd oskarżył także Kosteckiego za handel narkotykami, jednak oczyszczono go z tego zarzutu. Wyrok z października był nieprawomocny.

10 maja 2012 roku Sąd Apelacyjny w Rzeszowie podtrzymał wyrok skazujący Dawida Kosteckiego na 2,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Mimo prawomocnej decyzji sądu promotor boksera Andrzej Wasilewski, rozpoczął przygotowania do zorganizowania walki "Cygana" z legendą boksu Royem Jonesem Jr. Niestety na 10 dni przed galą, Kostecki został zatrzymany przez stołecznych policjantów. Obecnie przebywa w areszcie na Białołęce.

Oczywiście największe pretensje do sądu ma Wasilewski, który uważa, że boksera nie powinno się zamykać przed tak ważną walką. Promotor i Kostecki twierdzą, że jest to spisek. Ciekawe kto go zaplanował? Oczywiście możemy teraz ironizować, i spierać się czy walka "Cygana" byłaby tak samo ważna jak Euro (tak stwierdził skazany bokser na Facebooku). Najważniejsze jest to, iż Dawid Kostecki trafi do więzienia. W końcu wszyscy są równi wobec prawa. Osobiście nie chciałbym, żeby mój kraj reprezentował "kajdaniarz", na którego czeka już więzienny furgon.

Znajdź nas na Google+

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!