(© ESA)

Europejska Agencja Kosmiczna zamieściła na swoim kanale w serwisie YouTube symulację wejścia w atmosferę modułu Schiaparelli w czasie rzeczywistym.

Symulacja opublikowana przez Europejską Agencję Kosmiczną pokazuje moduł Schiaparelli od momentu wejścia w atmosferę Marsa. Stanie się to 19 października o godzinie 16.42 czasu środkowoeuropejskiego. Lądownik rozpocznie manewr na wysokości 121 kilometrów nad powierzchnią planety.

Zejście potrwa sześć minut. Silniki hamujące i spadochron pozwolą zredukować prędkość 21 tys. kilometrów na godzinę i umożliwią bezpieczne lądowanie.

Centrum sterowania misji ExoMars otrzyma potwierdzenie, że manewr został przeprowadzony pomyślnie po 10 minutach od jego zakończenia.

ExoMars to wspólna misja Europejskiej Agencji Kosmicznej i Rosyjskiej Agencji Kosmicznej Roskosmos. Rozpoczęła się 14 marca 2016 roku na kosmodromie Bajkonur. Schiaparelli jest tzw. demonstratorem wejścia w atmosferę, opadania i lądowania i przygotowuje grunt misji łazika ExoMars 2020, którą zaplanowano za 4 lata.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!