W środę 17 sierpnia od godz. 24, kolejarze Przewozów Regionalnych rozpoczęły strajk. Tak więc będą kolejne przygody pasażerów kolei? Czy musi do tego dochodzić?

Kolejarze z firmy Przewozy Regionalne podjęli decyzję o strajku generalnym. 17 sierpnia od godz. 00.01 nie będą jeździć pociągi przez 24 godz. Z tego powodu m.in. w kasie PKP w Nowogardzie nie można było kupić biletu na jutro.

Czym ma pojechać ktoś, kto nie może jeździć autobusem czy samochodem? Kolejarze twierdzą, że jeśli ich żądania nie zostaną spełnione, to ponowią strajk 24 sierpnia. Przewozy Regionalne są największym przewoźnikiem pasażerskim w Polsce i ma bardzo duże straty. Podwyżki dla kolejarzy nie były przewidywane. Miały być negocjacje, ale...

„Nie było żadnych negocjacji, bo prezeski pojechały na urlopy" - mówi dla "Gazety Wyborczej" Leszek Miętek, przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych.

Jak będzie tym razem?

Warunki na dworcach i w pociągach są coraz lepsze dla pasażerów, ale jeszcze jest sporo do zrobienia. Czasem trzeba się wykazać nie lada sprawnością, aby wykonując slalom między różnymi przeszkodami na peronach i dworcach będących w trakcie remontów, dotrzeć do pociągu.

Co z warunkami pracy kolejarzy i wynagrodzenia za nią? Czy nadal maszyniści będą zarabiać po ok. 1600 zł brutto, przy średniej wieku 50 lat? Czy będą chętni młodzi ludzie do pracy za takie pieniądze? Związkowcy kolejarzy domagają się podwyżki ok. 300 zł (wg jednych źródeł 250 zł, wg innych 280 zł), a zarząd spółki nie chce dać nawet połowy tego.

Jak mają wybrnąć z tych sytuacji kolejarze, a jak pasażerowie?

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!