29 lipca w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu odbyło się nabożeństwo ekumeniczne, podczas którego ks. Jan Byrt wspólnie z wiernymi modlił się "o błogosławioną rywalizację" dla polskich sportowców podczas igrzysk olimpijskich, odbywających się w Londynie.

O godzinie 11 w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu rozpoczęło się uroczyste nabożeństwo ekumeniczne. Uczestniczyło w nich wiele osób. Przybyli przedstawiciele Kościoła Katolickiego, Ewangelickiego i Wolnych Chrześcijan. Nie zabrakło również Mariana Kasprzyka - boksera i mistrza olimpijskiego, który podzielił się świadectwem życia z Bogiem. Kazanie dotyczyło tekstu 1 Listu św. Pawła do Koryntian rozdz. 9 w. 24-27. Wszyscy modlili się o pokój i o błogosławieństwo dla sportowców podczas igrzysk olimpijskich.

Euro 2012. Ks Byrt modlił się i rozdawał piłki

Ks.Jan Byrt ze Szczyrku po raz kolejny zorganizował projekt związany ze sportem. Nosił on nazwę "Ubierzmy Bożą Drużynę na Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012". W związku z tym zwrócił się do znanych osobistości z całej Polski o ufundowanie po kilka koszulek w różnych rozmiarach, aby móc odpowiednio ubrać Bożą Drużynę na letnie igrzyska olimpijskie w Londynie.

Po ogromnym sukcesie wygranej polskiej reprezentacji w siatkówce duchowny poprosił jeszcze o gwizdki. Chciałem, abyśmy zagwizdali przed pierwszym gwizdkiem z groni naszym siatkarzom na olimpiadzie - powiedział duchowny w rozmowie z Wiadomościami24pl.Tak jak i przy poprzednich akcjach, tak i teraz prośby księdza nie pozostały bez odzewu.

Do Szczyrku dotarły koszulki i gwizdki od: premiera RP Donalda Tuska, premiera Jerzego Buzka, prof. Danuty Hibner, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego, eurodeputowanych: Pawła Kowala, Jana Olbrychta, Marka Migalskiego, Bogdana Marcinkiewicza, Jarosława Kalinowskiego, Małgorzaty Handzlik, posłów: Sławomira Kowalskiego, Aleksandry Trybuś, Czesława Gluza, Jacka Falfusa, Mirosławy Nykiel, Stanisława Szweda, Małgorzaty Pępek, wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka, starostów powiatów: bielskiego - Andrzeja Plonki, cieszyńskiego - Jerzego Nogowszczyka, prezydenta Katowic - Piotra Uszoka, prezydenta Bielsko Białej - Jacka Krywulta, przedstawiciela sejmiku śląskiego Janusza Buzka, burmistrzów Beskidzkiej Piątki czyli :Szczyrku, Wisły, Ustronia, Istebnej, Brennej i innych osób.

Po nabożeństwie Boża Drużyna otrzymała koszulki i gwizdki.

Zobacz również: Poćwicz podczas olimpiady

Znajdź nas na Google+

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!