(© CC0 Public Domain)

Już w ten weekend zmienimy czas na zimowy. W nocy z 29 na 30 października przestawimy zegarki z godziny 3.00 na 2.00.

W nocy z 29 na 30 października zmienimy czas na zimowy. Przestawimy zegarki z godziny 3.00 na 2.00. W tym dniu będziemy mogli spać o godzinę dłużej.

Niestety zmiana czasu będzie uciążliwa dla podróżujących. 18 pociągów PKP Intercity zatrzyma się na najbliżej stacji, by dotrzeć do celu zgodnie z rozkładem. Jak podaje PKP np. pociąg TLK "Rozewie" z Wrocławia do Gdyni będzie stał dłużej na stacji w Poznaniu.

Warto pamiętać, że duża część urządzeń elektronicznych automatycznie zmieni czas. Smartfony, tablety, smartwatche nie wymagają ręcznej korekty, jeżeli w ustawieniach zaznaczoną mamy opcję "Automatyczna data i czas" lub podobną.

Zmiana czasu przeprowadzana jest w 70 krajach świata. W Polsce następuje na podstawie dyrektywy Prezesa Rady Ministrów. Czas zmieniamy od 1977 r.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!