Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza na wakacyjne spotkania z przeszłością, podczas których zwiedzający będą mogli w atrakcyjny sposób poznać historię i przemiany śląskiej ziemi.

Na czas wakacji zabrzańskie Muzeum Górnictwa Węglowego przygotowało specjalną ofertę. Oprócz stałych wystaw, dotyczących śląskiej historii i tradycji, kultu św. Barbary, regionalnych wierzeń i strojów oraz maszyn i narzędzi górniczych na zwiedzających czekają liczne propozycje.

Najciekawszą z nich wydaje się być wystawa czasowa "Oko czasu - dawne aparaty i fotografie" autorstwa Tadeusza Lostera i Bogusławy Brol-Pawlickiej. Oglądając eksponaty i fotografie możemy zapoznać się z historią fotografii od drugiej połowy XIX wieku do początków II wojny światowej.

W czwartkowe wieczory - 19 lipca oraz 23 sierpnia muzeum zaprasza na prezentację Dariusza Walerjańskiego pt. "Zabrze Magiczne". Podczas prezentacji widzowie zabierani są na wirtualny spacer po fantastycznych i niepowtarzalnych zakątkach Zabrza. Prezentacja pokazuje miejsca niezwykłe, których często nie potrafimy dostrzec w naszym otoczeniu - jednak czułe oko fotografa potrafi wychwycić ich urok i piękno!

Ponadto w wakacyjne środy muzeum zachęca do udziału w wycieczkach po zabrzańskich osiedlach. Trasy, których pomysłodawcą jest Dariusz Walerjański biegną przez takie miejsca jak XIX-wieczny koncern Borsiga w Biskupicach czy osiedle robotnicze Ballestremów w Rokitnicy.

We wszystkie lipcowe niedziele muzeum zaprasza rodziny na prezentację dawnego sprzętu służącego do prania oraz maglowania. Podczas oglądania XX-wiecznych eksponatów będzie okazja do wysłuchania opowiadania dotyczącego codziennego życia naszych przodków. Na rodziny, które zdecydują się spędzić czas w muzeum czeka konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Kolejna oferta, przeznaczona dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, zawiera kilkanaście interesujących prelekcji dotyczących szeroko pojętej tematyki historii i przemian ziemi śląskiej.

Wystawy w ciekawy i przystępny sposób przedstawiają naszą "małą ojczyznę," o której wiedzy nigdy nie za wiele!

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!