Wyciskacze łez, czyli urocze romanse, komedie romantyczne, świetni aktorzy i reżyserzy, piękna muzyka - to wszystko w warszawskim kinie Iluzjon, które zaprasza do wybrania swego romansu.

W warszawskim Iluzjonie prawie wszystko jest możliwe, nawet wakacyjny romans za jedyne 5 zł. Najpierw jednak trzeba wybrać odpowiedni… romans. Propozycji jest dziewięć.

Niezwykły, niezapomniany „Absolwent” w reżyserii Mike’a Nicholsa. Główną rolę gra
Dustin Hoffman – wtedy uroczy młodzieniec. Lata 60. Ameryka i kontrowersyjny romans.

„Do widzenia, do jutra” to pierwszy film Janusza Morgensterna, a w roli głównej uwodzicielski Zbigniew Cybulski.

Słońce, wakacje, przystojny instruktor nauki tańca – to oczywiście „Dirty dancing” i wspaniały tancerz - Patrick Swayze.
Film w reżyserii Emile Ardolino wylansował piękny przebój, który stał się standardem - „The Time of Your Life”.

Audrey Hepburn wystąpiła w roli głównej w filmie „Dwoje na drodze” w reż. Stanleya Donena. Ten obraz to wspomnienie młodości, miłości i beztroski pomimo braku pieniędzy bohaterowie byli szczęśliwi.

„Lolita” - w reżyserii Adriana Lyne’a to też romans, ale jako owoc zakazany. Zrealizowany według książki Vladimira Nabokova pod tym samym tytułem, w rolach głównych wstąpili Jeremy Irons i Dominique Swain.

Akcja filmu „Ruchome piaski” Władysława Ślesickiego dzieje się na plaży, nad jeziorem. W roli głównej urocza, młoda Małgorzata Braunek.

Audrey Hepburn i Gregory Peck to para bohaterów filmu „Rzymskie wakacje” w obrazie Wiliama Wylera. Znakomita, bezpretensjonalna rozrywka i wspaniała gra aktorów.

Billy Wilder stworzył niezapomniany film pt. „Słomiany wdowiec”. Piękna blondynka – Marilyn Monroe i tytułowy słomiany wdowiec – Tom Ewell. Romans nieomal nieunikniony. To w tym filmie jest legendarna scena z Marylin, która stoi nad kratką metra, a podmuch powietrza nieskromnie podwiewa jej białą sukienkę.

Naszego wspaniałego aktora Romana Wilhelmiego możemy zobaczyć w filmie Jana Batorego „Zapach psiej sierści” ,polsko-bułgarskiej produkcji, której akcja dzieje się nad Morzem Czarnym. Znajdziemy tu i romans i sensację.

Dziewięć filmów do wyboru. Kino Iluzjon Filmoteki Narodowej i portal Filmweb zapraszają do głosowania na wybrany film (www.filmweb.pl) już od dzisiaj do 20 czerwca. Pokaz odbędzie się 25 czerwca 2010, godz. 20.00 w Audytorium im. Stefana Dembego w Bibliotece Narodowej. Przed pokazem niespodzianka – konkurs i atrakcyjne nagrody filmowe.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!