(© www.invest-park.com.pl)

Wczoraj delegacja samorządowców z gmin, na terenie których działa Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, gościła w Ministerstwie Gospodarki. Wręczyła wicepremierowi petycję z apelem o cofnięcie decyzji zmian w zarządzie WSSE.

Blisko trzy tygodnie temu prezes i wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE) "Invest-Park" - Mirosław Greber i Dariusz Kasprowicz - stracili pracę w spółce: nie zostali powołani na kolejna kadencję.

Mirosław Gerber zarządzał nią od 14 lat i był uważany za głównego twórcę jej sukcesu. To on od podstaw rozwinął spółkę, osiągał świetne wyniki finansowe, pozyskiwał inwestorów. Za jego dalszym kierownictwem opowiedzieli się pracownicy i inwestorzy ze strefy. Grebera i Kasprowicza na nową kadencję nie powołał jednak przedstawiciel ministra gospodarki. Ich miejsca zajęły związane z PSL Urszula Solińska-Marek i Lidia Jarmułowicz, obie bez doświadczenia w kierowaniu takimi projektami. Kolejne kontrowersje wzbudziło zatrudnienie w spółce zarządzającej strefą aktywnych członków PSL.

Wałbrzych.Rolnicy rządzą w strefie ekonomicznej.


Zaniepokojeni taką sytuacją samorządowcy z gmin, gdzie działa WSSE postanowili interweniować u wicepremiera. Na spotkaniu z Pawlakiem obecni byli prezydent Świdnicy, Bolesławca i Leszna oraz burmistrz Dzierżoniowa. Wręczyli wicepremierowi petycję podpisaną przez prawie 30 samorządowców. Na ponadgodzinnym spotkaniu delegaci podkreślali, że w wyniku takich niezapowiedzianych zmian może być niepewna przyszłość strefy, a od niej zależą kondycja ich gmin i miejsca pracy.

Od ministra usłyszeli, że powodem zmiany zarządu w strefie były rosnące koszty funkcjonowania spółki, za co miały odpowiadać jej dotychczasowe władze.
- Od razu zaznaczyłem, że jako członek rady nadzorczej strefy nigdy nie byłem o takim zarzucie informowany. Skoro w radzie jest trzech przedstawicieli Skarbu Państwa, to chyba powinienem kiedyś o tym usłyszeć - denerwował się Marek Piorun, burmistrz Dzierżoniowa, w wywiadzie z Lucyną Róg z Gazety Wyborczej. - Poza tym, taką informację trzeba wziąć pod uwagę w szerszym kontekście. Koszty może i owszem rosły, ale przecież strefa miała w ubiegłym roku najwięcej zezwoleń na nowe inwestycje w całym kraju. Ich obsługa kosztowała.

Wicepremier Pawlak zapewnił samorządowców o swojej gotowości do dialogu w kwestiach dotyczących strefy w przyszłości. Obiecał też przeanalizować jeszcze raz sytuację i spotkać się z delacją samorządowców ponownie w ciągu miesiąca.

Źródło: gazeta.wroclaw.pl

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!