W „Mieście Ruin” mogliśmy ujrzeć ogrom zniszczeń powstańczej Warszawy. Teraz technologia komputerowa przeniesie nas do stolicy z roku 1935, gdy zwano ją Paryżem Północy.

Jak donosi Gazeta Stołeczna, od dwóch lat trwają już utrzymywane w ścisłej tajemnicy prace nad kolejną animacją poświeconą Warszawie ubiegłego stulecia. Jednak tym razem, zamiast widoku zgliszczy, ujrzymy tętniącą życiem metropolię.

Pracę nad wirtualnym miastem rozpoczęto od gromadzenia olbrzymiej kartoteki fotografii i filmów z epoki. Opierając się na zebranych materiałach, graficy przystąpili do opracowywania komputerowych modeli w technologii 3D. Wszelkie budynki, zgromadzeni obok nich ludzie, czy też automobile będzie można obejrzeć z każdej strony, do tego - z kilku różnych wysokości.

Zadbano też, by nawet najdrobniejsze detale odpowiadały stanowi rzeczowi z trzeciej dekady ubiegłego wieku. Przykładem może być umieszczenie na rogu ul. Widok i Marszałkowskiej słupa ogłoszeniowego, podobnego do tego, jaki można spotkać przed siedzibą studia Newborn przy ulicy Strzeleckiej na Pradze. Garderobę odwzorowano na podstawie ilustracji z ówczesnych magazynów, w tym „Kuryera Codziennego.” Miłośników motoryzacji zachwyci fakt, że z równą pieczołowitością zajęto się automobilami przemierzającymi ulice stolicy. Ponoć każdy model samochodu ma charakteryzować się oddzielnym odpowiadającym mu odgłosem pracy silnika.

Całość projektu będzie zamknięta w trzech częściach. Pierwsza, trwająca pięć minut, umożliwi spojrzenie z perspektywy pieszego, oraz z lotu ptaka, na ulicę Marszałkowską, od dzisiejszej Rotundy, do Ogrodu Saskiego. W drugiej przemierzymy odcinek od Ogrodu aż do Starówki. W trzeciej ujrzymy dzielnicę żydowską, przeistoczoną później w getto.

Cała produkcja przedstawiana będzie w odcinkach. Już wkrótce udostępniony będzie trailer. Zaś na jesieni będzie miała miejsce oryginalna wystawa - zwiedzający dzięki trójwymiarowym okularom będzie mógł podziwiać oddane w autentycznej skali kamienice oraz ulice.

Również na jesieni odbędzie się premiera pierwszej części filmu, zaś dwóch pozostałych możemy spodziewać się w przyszłym roku. Prowadzone są negocjacje, gdzie będą prezentowane na stałe.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!