Marta Juras i Miłogost Reczek podczas próby Baby Doll Marta Juras i Miłogost Reczek podczas próby Baby Doll

Marta Juras i Miłogost Reczek podczas próby Baby Doll. (© materiał promocyjny Teatru Studio w Warszawie)

Ogłoszony w ubiegłym roku konkurs dla adeptów sztuki reżyserskiej znajdzie 11 kwietnia 2015 roku swój finał na scenie organizatora - Teatru Studio w Warszawie. Barbara Wiśniewska zaprezentuje realizację dramatu T. Williamsa "Baby Doll".

Laureatka konkursu na debiut reżyserski, Barbara Wiśniewska, ma za sobą asystenturę przy realizację przedstawień w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej i Teatrze Współczesnym w Warszawie. Współpracowała z Wojciechem Urbańskim, Michałem Zadarą, Mariuszem Trelińskim. Pod auspicjami stołecznej Akademii Teatralnej przygotowała "Koronację Poppei" Claudia Monteverdiego.

W konkursie ogłoszonym przez Teatr Studio w Warszawie w minionym roku przedstawiła własną koncepcję realizacji dramatu Tennessee Williamsa "Baby Doll" w tłumaczeniu Jacka Poniedziałka. "Baby Doll" to historia o dojrzewaniu, odkrywaniu swojej seksualności i siły w patriarchalnym porządku. Dziewiętnastoletnia dziewica wtłoczona w małżeństwo z prawie dwukrotnie starszym od siebie mężczyzną niebezpiecznie zbliża się do dnia swoich urodzin. Od tej chwili, zgodnie z wolą ojca, stanie się podległa mężowi nie tylko ekonomicznie, ale również seksualnie - można przeczytać w opisie spektaklu, który już 11 kwietnia br. zaistnieje na małej scenie Teatru Studio. Scenografię i kostiumy są autorstwa Natalii Kitamikado, muzyką przedstawienie opatrzyło trio Alters, za ruch sceniczny odpowiada Przemek Kamiński. Do głównej roli Barbara Wiśniewska zaangażowała Martę Juras, której towarzyszą: Katarzyna Herman, Michał Żurawski i Miłogost Reczek.

Debiutancki spektakl Barbary Wiśniewskiej został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Natomiast w dniu jego premiery kończy się termin nadsyłania projektów do II edycji konkursu "Debiut w Studio".

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!