Jeżeli masz mniej niż 18 lat możesz wziąć udział w konkursie filmowym "Warszawa bez barier 2010" i zrealizować film o integracji.

Niepełnosprawność może dotknąć każdego z nas. Nastąpi wówczas obniżenie sprawności funkcji fizycznych lub psychicznych, a to z kolei uniemożliwi nam prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie.

Napotkamy wówczas przed sobą nie tylko bariery architektoniczne, ale na własnej skórze odczujemy co na nasz temat sądzi pozostała część społeczeństwa. Staniemy się niewidoczni i niepotrzebni. Jako niepełnosprawni będziemy mieć ograniczony dostęp do informacji, edukacji czy rynku pracy.

W stolicy od siedmiu lat prowadzony jest program "Warszawa bez barier". Warszawski Program Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2010 - 2020 zakłada promocję aktywnego życia niepełnosprawnych warszawiaków. W związku z tym został ogłoszony konkurs skierowany dla młodzieży, która nie ukończyła 18 roku życia. Chodzi o stworzenie 2 minutowego filmu o tematyce integracyjnej. Nagranie powinno przedstawiać bariery architektoniczne, komunikacyjne, społeczne i sposoby ich łamania. Można wcielać się w role psychologa, dziennikarza, fotoreportera, socjologa, architekta, wynalazcy i w ciekawy sposób pokazać swój pomysł na integrację.

Film można nakręcić samodzielnie lub maksymalnie w 5. osobowym zespole. Powinien być w formacie wmv lub mp4, nagrany na płytę DVD należy przesłać do 30 października 2010 na adres:

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji
ul. Dzielna 1, 00-159 Warszawa
z dopiskiem Konkurs filmowy

Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin, formularz zgłoszenia oraz formularz, który muszą podpisać rodzice lub opiekunowie można znaleźć na tej stronie.

Najlepsze filmy zostaną zaprezentowane podczas Wielkiej Gali Integracji, która odbędzie się w Sali Kongresowej w Warszawie 2 grudnia 2010r.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!