(© Mariusz Michalak)

Od środy na Krakowskim Przedmieściu, Placu Zamkowym i części Powiśla, warszawiacy będą mogli korzystać z bezprzewodowego internetu.

W stolicy bezprzewodowy internet dostępny jest głównie w kawiarniach i centrach handlowych. Od środy warszawiacy z bezpłatnego dostępu do sieci będą mogli skorzystać na Krakowskim Przedmieściu.

Jak zapowiada rzecznik ratusza Tomasz Andryszczyk, z dostępu do sieci będzie mógł skorzystać każdy, kto znajdzie się w jej zasięgu. Montaż nadajników, który początkowo planowano na maj, kosztował 100 tysięcy złotych.

Na sieć będą też założone filtry blokujące niektóre treści, np. pornografię. Prawdopodobnie szybkość łącza nie przekroczy 256 kB/s - podaje TVN Warszawa. Inna dzielnica Warszawy - Bemowo - nie czekała na miejskie pieniądze i na prawie każdym osiedlu możemy cieszyć się dostępem do sieci.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!