(© Materiał promocyjny)

14 sierpnia rozpocznie się ostatni weekend tegorocznego III Letniego Festiwalu Nowego Miasta. W sobotę wystąpi duet perkusyjny: Piotr Iwicko i Milo Kurtis. Natomiast w niedzielę zabrzmi doskonała polska muzyka symfoniczna.

W sobotę 14 sierpnia br. o godz. 13:00 na scenie letniej przy kościele pw. św. Jacka oo. dominikanów przy ul. Freta 10, wystąpi duet perkusyjny, który tworzą Piotr Iwicki i Milo Kurtis. Swój koncert, dedykowany przede wszystkim najmłodszej publiczności, zatytułowali: Co to tak stuka? - czyli skąd się bierze rytm.

Artyści zaprezentują rozmaite instrumenty perkusyjne, zarówno te klasyczne, używane w muzyce poważnej, jak i typowe dla jazzu czy rocka. Nie zabraknie też instrumentów etnicznych pochodzących z całego świata. Te zostaną oprawione w konwencję muzyki etnicznej - world music.

Muzycy opowiedzą słuchaczom trochę ciekawostek o rytmie i muzyce, która nas otacza. Powiedzą, kiedy pierwszy raz stykamy się z rytmem, jak towarzyszy nam on w naszym życiu, jak rytm z otaczającego nas świata przeszedł do muzyki.

Tego samego dnia chętni będą mogli udać się na spacer po Nowym Mieście śladami Marka Edelmana. Przewodnikiem tej interesującej wycieczki będzie Andrzej Kochanowski. Spacer będzie opowieścią o tragicznych losach Edelmana, ludności żydowskiej i warszawskiego getta, które było zlokalizowane na tym obszarze.

W niedzielę 15 sierpnia br. o godzinie 13:00 w kościele pw. św. Jacka oo. dominikanów przy ul. Freta 10 odbędzie się uroczysty finał tegorocznego III Letniego Festiwalu Nowego Miasta, podczas którego zabrzmi doskonała polska muzyka symfoniczna.

W programie jest - II Koncert skrzypcowy d-moll op.22 autorstwa Henryka Wiśniewskiego oraz Symfonia C-dur op.11 Józefa Elsnera. Bohaterami wydarzenia będą: skrzypaczka Katarzyna Duda i orkiestra Warsaw Camerata pod dyr. Pawła Kosa-Nowickiego.

Oprócz koncertu zgromadzeni będą mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać historii kościoła pw. św. Jacka oo. dominikanów, którą opowie przewodnik Marta Chodorska.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny.

Organizator:
Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!