(© http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Solaris_Warsaw.JPG&filetimestamp=20061103140506)

Zdaniem Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie coraz rzadziej zdarza się, że w autobusach miejskich nie działa klimatyzacja.

Od 1 do 26 lipca kontroli poddano 1600 pojazdów. W 432 przypadkach nie działała klimatyzacja. W drugiej połowie lipca na przewoźników nałożono 72 kary. Sprawdzono także czy zostały usunięte wcześniejsze nieprawidłowości ujawnione w pierwszej kontroli.

Portal TVN Warszawa przypomina, że wszyscy stołeczni przewoźnicy autobusowi powinni utrzymywać temperaturę w pojazdach w przedziale od 18 do 25 stopni Celsjusza. Powyżej 25 stopni klimatyzacja powinna włączać się automatycznie. Aby system działał jak najwydajniej kierowcy mają obowiązek stosowania tzw. "ciepłego guzika". Oznacza to, że pasażerowie sami otwierają sobie drzwi przyciskiem.

Na ulice w godzinach szczytu w Warszawie wyjeżdża 1,5 tysiąca autobusów. 627 z nich wyposażonych jest w klimatyzację.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!