Projekt nowych wiat Projekt nowych wiat

Projekt nowych wiat (© materiały prasowe - Tramwaje Warszawaskie)

Na przystankach Metro Ratusz i Park Praski jeszcze w tym roku mają pojawić się futurystyczne, krzywolinijne wiaty. Tramwaje Warszawskie właśnie ogłosiły przetarg na ich wykonanie - donosi tvnwarszawa.pl.

Wiaty pojawią się na zmodernizowanej trasie WZ (prace wciąż trwają) w miejscach, gdzie przystanki mają jednocześnie autobusy i tramwaje.

Wiaty będą pojedynczymi konstrukcjami ze szklanym poszyciem, oświetleniem oraz gablotami na ogłoszenia. Nowe przystanki mają zapewnić ochronę przed złymi warunkami atmosferycznymi wszystkim pasażerom oczekującym na pojazd komunikacji miejskiej. Na przystanku Metro Ratusz zadaszenie będzie miało długość 45 metrów i 5 metrów szerokości.

Na przystanku Park Praski zadaszenie będzie nieco mniejsze - 33 metry długości i 3,5 szerokości. Wiaty będą wyposażone we własne oświetlenie i nowe ławki. Stare wiaty na przystanku Ratusz arsenał zostaną rozebrane.

Pod zadaszeniami znajdą się siedziska z podłokietnikami. Przystanki będą także
przygotowane do instalacji Systemu Informacji Pasażerskiej. Tablice SIP będą po raz pierwszy zainstalowane w wiacie (zintegrowane z wiatą/zadaszeniem) przystankowej a nie na osobnym słupku.

- Czekamy jeszcze na opinię dotyczącą możliwości ustawienia takich wiat na przystanku Stare Miasto. Ekspertyzę w tej sprawie przygotowują na zlecenie konserwator zabytków inżynierowie z Wojskowej Akademii Technicznej - mówi Michał Powałka, rzecznik TW, dla "tvnwarszawa"

- Jeżeli okaże się, że jest to możliwe, od razu ogłaszamy przetarg - dodaje.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!