Już 21 sierpnia, w samym sercu stolicy, odbędzie się Verva Street Racing. To pierwsza tego typu impreza w Polsce, podczas której będzie można obejrzeć najsłynniejsze samochody wyścigowe, rajdowe oraz sportowe. Wstęp wolny.

Impreza rozpocznie się 21 sierpnia o godzinie 11 w okolicach pl. Teatralnego i pl. Piłsudskiego. Tor składa się z pętli o długości 2,3 km, na której znajduje się dziewięć zakrętów. Będzie przebiegał ulicami: Królewską, Focha, Moliera i Senatorską.

Nad Wisłą pojawią się zespoły z najpopularniejszych serii wyścigowych takich jak: Formuła 1, Formuła 3, WTCC oraz zawodnicy uczestniczący w rajdach cross country, w szczególności w rajdzie Dakar. Swój przyjazd zapowiedzieli BMW Team RBM ze słynnym kierowcą Augusto Farfusem, X-raid z Guerlain Chicherit oraz Motopark. Będzie można zobaczyć także unikalne egzemplarze samochodów Gran Turismo m.in.: Lamborghini Gallardo, Porsche Carrera GT, Ferrari F 430 Scuderia.

Tory uliczne to esencja rywalizacji w kategorii wyścigów samochodowych. Ulokowane pośród miejskiej zabudowy trasy uchodzą za najbardziej widowiskowe i wymagające, a zgromadzona publiczność ma niepowtarzalną okazję obserwowania najszybszych kierowców świata naprawdę z bliska. Do legendy ulicznych wyścigów zalicza się przede wszystkim Grand Prix Monaco rozgrywane na ulicach Monte Carlo, a także GP w dalekim azjatyckim Macao.

Rywalizacja podczas zawodów będzie przebiegała dwuetapowo. Każdy wyścig poprzedzą eliminacje. Sportowym emocjom będzie towarzyszył przejazd samochodów szosowych Chevrolet Corvette C6 Z06 i Dodge. Wzdłuż trasy zostaną ustawione telebimy.

Zdaniem organizatorów impreza Verva Street Racing skierowana jest również do rodzin z dziećmi, a nie tylko zagorzałych fanów motoryzacji. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Sprzedaż biletów dotyczy tylko stref specjalnych.

Więcej szczegółów na temat imprezy znajdziesz tutaj.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!