Basen Basen

Basen (© http://www.publicdomainpictures.net/view-image.php?image=4274&picture=mloda-kobieta-i-basen&large=1)

Warszawiacy mogą już pluskać się na świeżym powietrzu korzystając z nowo otwartego kompleksu odkrytych basenów na Szczęśliwicach.

W sobotę, 7 sierpnia, Urząd Dzielnicy Ochota poinformował, że oddaje do dyspozycji mieszkańców nowy obiekt - kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy obejmujący ponad 5400 m kw. zieleni i blisko 3500 m kw. plaży. Przez cały weekend wstęp był bezpłatny. Od dziś natomiast bilety na cały dzień kosztują 15 zł, a ulgowy 8 zł. Możliwy jest też zakup wejściówek rodzinnych (2 osoby dorosłe + 2 dzieci) za 30 zł.

Obiekt zaprojektowano z dbałością o każdą grupę użytkowników, władze Ochoty zapewniają, że na Szczęśliwicach każdy znajdzie coś dla siebie. "To właśnie po to, aby mieszkańcy Warszawy mieli większy dostęp do form rekreacji ruchowej" - takie tłumaczenie można znaleźć na stronie Urzędu Dzielnicy.

Najmłodsze dzieci otrzymują do dyspozycji sześciokątny brodzik o średniej głębokości 0,3 m i szerokości 8,5 m. Niecka w kształcie dwóch przylegających do siebie trapezów przedzielonych mostkiem to basen rekreacyjny.

Użytkownicy uważają jednak, że jest to obiekt przeznaczony przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. "Na Moczydle jest czterokrotnie większy basen i panuje tam o wiele milsza atmosfera. Ten basen jest za mały, żeby aż tyle płacić" - mówią "Gazecie" Małgosia, Klaudia i Martyna, 17-latki mieszkające na Ochocie.

Wątpliwości wzbudza również fakt, że obiekt otwarto dość późno, bo w połowie wakacji. To ma jednak związek z przedłużeniem się prac remontowych starych, nieczynnych basenów na Szczęśliwicach.

Jak możemy wyczytać na stronie Urzędu Dzielnicy Ochota, woda do kąpieliska będzie dostarczana przez nowoczesną stację uzdatniania wody wyposażoną w 7 ciśnieniowych zbiorników filtracyjnych ze złożem żwirowo-piaskowym, które w systemie ciągłym będą uzdatniać blisko 850 m sześciennych wody basenowej z trzech niecek kąpielowych.

W sobotę baseny odwiedziło półtora tysiąca osób. Większość przychodziła jednak po to, by tylko obejrzeć otwarty właśnie ośrodek. Chętnych na pływanie było mniej. Dla najmłodszych, jednogłośnie, największą atrakcją była zjeżdżalnia, z której skorzystać mogą także dorośli.

Koszt inwestycji to ponad 7,2 mln zł. Organizatorzy rozrywki mają nadzieję, że obiekt "wzbogaci istniejącą już infrastrukturę Parku Szczęśliwickiego i stanie się zarówno dla mieszkańców Ochoty, jak i całej Warszawy miejscem wypoczynku i przyjemnego spędzania wolnego czasu".

W godzinach otwarcia obiektu nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą czuwać będzie czterech ratowników WOPR.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!