(© Karolczaks, CC 3.0 / Wikipedia)

Od środy 16 listopada na Lotnisku Chopina w Warszawie kontrola bezpieczeństwa odbywać się będzie bez podziału na ruch krajowy i międzynarodowy. Jak zapowiadają władze lotniska, czas kontroli pasażerów na znacznie się skrócić.

Zniesienie podziału kontroli zostało ustalone na podstawie porozumienia podpisanego przez Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, ppłk Mariusza Piętkę i dyrektora Lotniska Chopina w Warszawie, Michała Marca.

To krok w stronę realizacji przyjętej we wrześniu br. nowelizacji ustawy o Prawie Lotniczym. Według zmiany w przepisach, do połowy marca 2013 r. Straż Graniczna ma przekazać kontrolę bezpieczeństwa zarządcom lotnisk - funkcjonariusze Straży będą jedynie sprawować nad nią nadzór.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!