Odnowiona kostka brukowa, nowa architektura nawiązująca do historycznej i odtworzona zieleń - to przyszłość ulicy Chłodnej w Warszawie. Prace ruszają we wrześniu.

Pomysł rewitalizacji ulicy Chłodnej pojawił się wiele lat temu, jednak dopiero teraz dąży on do realizacji. W lipcu władze dzielnicy Wola podpisały umowę z wykonawcą prac, a na wrzesień planowany jest początek robót. Efektów mamy się spodziewać w 2011 roku, wtedy też okaże się czy Chłodna stanie się "salonem" Woli- jak zapowiadają władze dzielnicy.

Wszystkie szczegóły modernizacji będzie można poznać już w czwartek o godz. 18.30 na spotkaniu w urzędzie dzielnicy Wola, zobacz. Właśnie wtedy wyświetlony zostanie film, który zwizualizuje przyszłość Chłodnej.

Wiadomo, że ulica nie będzie poszerzana i zachowa swój kształt, nie zniknie także zabytkowa kostka, która zostanie ułożona od nowa i uzupełniona. Odnowiona zostanie zieleń na skwerach. Pojawią się latarnie w kształcie pastorałów. U zbiegu Chłodnej i Żelaznej powstanie pomnik, jako że w tamtym miejscu znajdowała się kładka, łącząca Małe i Duże Getto. Pomnik będzie miał formę czterech słupów.

Na pewno nie obędzie się bez utrudnień, dlatego postanowiliśmy zapytać mieszkańców co sądzą o planowanej modernizacji: - Słyszałam o tym co tutaj planują. Nas mieszkańców bardzo to cieszy. Wreszcie coś nowego. Za długo ta ulica wygląda tak samo. Zieleń jest zaniedbana, kierowcy też narzekają. Jakieś prace już tu widać... Ogólnie jestem zadowolona że nasza Chłodna się zmieni. - Wypowiada się jedna z mieszkanek bloku przy Chłodnej.

To właśnie dla mieszkańców remont może być szczególnie uciążliwy, ale rękę na pulsie trzymają także właściciele sklepów i lokali na Chłodnej: - Co możemy zrobić... Nie mamy wpływu na to co będzie się tutaj działo. To władze dzielnicy decydują. Na pewno będą utrudnienia. Zabiorą nam miejsca parkingowe, klienci będą musieli przyjść pieszo. Pewnie przy okazji robót będzie też dużo hałasu. Ale pocieszamy się, że po remoncie z pewnością przybędzie nam klientów. - Powiedziała nam pani Joanna Oszajca, kierowniczka kawiarni Calypso.

Klamka zapadła i prace na Chłodnej ruszają lada dzień. Pozostaje mieć nadzieję, że efekty końcowe, wynagrodzą utrudnienia wynikające z modernizacji i już niebawem wybierzemy się na spacer, na nieco już cieplejszą i przyjazną- Chłodną...

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!