Trasa Łazienkowska Aisog/Wikipedia/Creativ Trasa Łazienkowska Aisog/Wikipedia/Creativ

Trasa Łazienkowska Aisog/Wikipedia/Creativ (© Aisog/Wikipedia/Creativ)

28 czerwca rozpoczęły się utrudnienia na Trasie Łazienkowskiej. Spowodowane są one rozbiórką i odbudową estakad na lewym brzegu Wisły. Budowa nowych ślimaków ma potrwać około dwóch lat.

Z ruchu zostały wyłączone dwie estakady zjazdowe Trasy Łazienkowskiej: wjazdowa z Wisłostrady od strony Wilanowa oraz wjazdowa z Wisłostrady od strony Żoliborza.

Trasa Łazienkowska z roku na rok sypie się coraz bardziej

W związku z prowadzonymi pracami zmieniła się organizacja ruchu, doszło do zawężenia pasów ruchu na Wisłostradzie i Trasie Łazienkowskiej i obniżenie dopuszczalnej maksymalnej prędkości w rejonie prowadzonej inwestycji do 50 km/h. Z powodu remontu linia 141 została skierowana na trasę objazdową.

Piesi mogą nadal poruszać się wzdłuż Wisłostrady i korzystać z przejścia na drugą stronę przy ulicy Łazienkowskiej i wejścia schodami na trasę. Bez problemów będą mogli również dotrzeć od ul. Górnośląskiej do przystanku autobusowego przy Wisłostradzie pod Trasą Łazienkowską (w kierunku Wilanowa).

Rozbiórka kolejnych estakad rozpocznie się w sierpniu. Najpierw ekipy remontowe zajmą się estakadą prowadzącą z Trasy Łazienkowskiej od strony centrum na Wisłostradę w kierunku Żoliborza, a następnie tą prowadzącą z Trasy Łazienkowskiej od strony centrum w kierunku Wilanowa. Jesienią zostanie rozebrana estakada umożliwiająca kierowcom wjazd z Wału Miedzeszyńskiego od strony Pragi Północ w stronę centrum. Natomiast pozostałe cztery ślimaki pójdą do rozbiórki w pierwszym kwartale 2014 r. Wtedy też na około pół roku zostaną wyłączone z ruchu.

Prace prowadzi firma Strabag. Koszt całej inwestycji przewidziany jest na ponad 30 mln złotych.


Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!