Obecnie stołeczna SKM liczy trzy linie Obecnie stołeczna SKM liczy trzy linie

Obecnie stołeczna SKM liczy trzy linie. Jej zadaniem jest połączenie centrum Warszawy z jej przedmieściami i obrzeżami. (© Marek Goźliński, GNU 1.2 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:EN57-880.jpg)

Pasażerowie podróżujący Szybką Koleją Miejską w stolicy nie pojadą już składami typu EN57. Linie S1 oraz S2 obsługiwane będą wyłącznie przez nowoczesny tabor.

Mocno wyeksploatowane składy pozwoliła zastąpić dostawa "Elfów", które będą obsługiwać stołeczne linie SKM. Dziś tabor przewoźnika składa się z 8 pociągów Newag 14WE i 4 składy 19WE. Na szynach pojawiają się także pociągi Pesa 27WE ELF. Te ostatnie będą także wykorzystywane do obsługi połączenia z lotniska do centrum miasta - podaje TVN Warszawa

Do końca sierpnia w barwach stołecznej SKM kursowały składy wypożyczone z Trójmiasta. Zdecydowano się także na wycofanie dwóch ostatnich zespołów EN57. Już za rok planowana jest dostawa składów Newag 35WE wziętych w leasing.

Obecnie stołeczna SKM liczy trzy linie. Jej zadaniem jest połączenie centrum Warszawy z jej przedmieściami i obrzeżami.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!