W najbliższy piątek żywy niedźwiadek otrzyma imię literackiego bohatera, młodszego kolegi Kubusia Puchatka!

Wydawnictwo Znak i Fundacja Rozwoju Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego „Panda" zapraszają do warszawskiego zoo (ul. Ratuszowa 1/3) na uroczystość, w czasie której ojcowie chrzestni Wojciech Mann oraz Michał Rusinek wraz z dziećmi z Przedszkola im. Misia Paddingtona zaprezentują żywego imiennika popularnego niedźwiadka. Zabawa rozpocznie się o godz. 12 przy wybiegu niedźwiedzi brunatnych. Ojcowie chrzestni odczytają fragment książki, wygłoszą króciutkie laudacje i przymocują tabliczkę z imieniem misia. Dzieci przekażą przygotowany specjalnie na tę okazję tort dla Misia. Następnie wszyscy udadzą się
na bankiet, gdzie serwowane będą kanapki z marmoladą, ciasteczka z marmoladą i angielska herbata. Organizatorzy gwarantują liczne atrakcje i niespodzianki!

"Ojciec" Paddingtona

W 1945 r. Anglik Michael Bond (ur. 1926), kamerzysta telewizyjny BBC, sprzedał swoje pierwsze opowiadanie magazynowi "London Opinion". Podjął wówczas decyzję o zostaniu pisarzem. 24 grudnia 1956 roku kupił swojej żonie pluszowego misia w prezencie świątecznym i wówczas zrodził się pomysł napisania krótkich opowiadań o misiu, który przybył do Londynu z dalekiego Peru. Z kilku opowiadań powstała pierwsza książka, a po niej kolejne, kontynuujące dzieje niesfornego Paddingtona i rodzinki Brownów, która go przygarnęła. Z czasem Bond zrezygnował z pracy w BBC i poświęcił cały swój czas tworzeniu powieści o Paddingtonie. W 1997 roku został uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury dziecięcej.

Do dziś sprzedano ponad 35 milionów egzemplarzy książek. Historie o Paddingtonie, misiu z mrocznych zakątków Peru, przetłumaczono na 40 języków.

Miś w Znaku

Mamy nadzieję, że uda nam się wykreować nową modę - na czytanie książeczek i kolekcjonowanie zabawek związanych z niedisneyowskim bohaterem. Miś Paddington od ponad 50 lat bawi i edukuje dzieci na całym świecie, teraz trafi także do polskich maluchów. Chcemy promować dobry smak, uczyć odbioru trochę trudniejszej stylistyki - informuje Biuro Prasowe Wydawnictwa Znak.

Rok temu Wydawnictwo Znak rozpoczęło edycję książek z serii Miś Paddington. W ciągu 12 miesięcy ukazało się osiem tytułów. Okazały się one sporym sukcesem. W tym roku zostaną wydane jeszcze: Miś Paddington się krząta, Miś zwany Paddington - wydanie luksusowe, Paddington i świąteczna niespodzianka. Cała seria liczyć będzie 24 tytuły.
Znak wprowadza na polski rynek zabawki, wykorzystujące postać jednego z najpopularniejszych misiów na świecie. Miękkie, pluszowe niedźwiadki, w aksamitnych wdziankach, uwodzą niedbałą elegancją i prawdziwie angielskim stylem.

W październiku zostanie uruchomiona strona paddington.com.pl, edukacyjny serwis internetowy dla dzieci, w którym miś Paddington uczy języka angielskiego. Wkrótce wystartuje również Klub Misia Paddingtona - fanklub wszystkich, którym nieobojętny jest los samotnych niedźwiadków przybywających z mrocznych zakątków Peru.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!