W dniach 28-30 maja 2010 r. odbędą się "Warsztaty idei dla kulturoznawców i prawników", zorganizowane przy wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego przez Placówkę Kooperacji Świat Nauki i Pracy KOWA przy Europejskim Uniwersytecie Viadrin

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które niedawno ukończyły lub w najbliższym czasie zamierzają ukończyć studia na kierunkach: kulturoznawstwo lub prawo. Praca odbędzie się w małych grupach, w języku niemieckim.

Dwie specjalnie w tym celu przeszkolone referentki opowiedzą o możliwościach założenia samodzielnej działalności gospodarczej i innych możliwościach rozpoczęcia ścieżki zawodowej. Doradzą również wszystkim zainteresowanym, do jakiego typu pracy mają indywidualne predyspozycje, jak mogą zareklamować i wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie i inne.

KOWA to skrót od "KOoperationsstelle Wissenschaft und Arbeitswelt an der Europa-Universität Viadrina" (Placówka Kooperacji Świat Nauki i Pracy przy Europejskim Uniwersytecie Viadrina). Członkami tego interdyscyplinarnego, transgranicznego stowarzyszenia są przedstawiciele uczelni we Frankfurcie nad Odrą, Niemieckiego Zrzeszenia Związków Zawodowych (DGB), Dystryktu Berlin-Brandenburgia oraz poszczególnych związków zawodowych.

Jego założycielem i pierwszym prezesem zarządu był Dirk Höhner (1962-2008). Od dwóch lat natomiast prezesem KOWA jest Frank Hühner, dyplomowany ekonomista z zakresu ekonomii społecznej. W prace stowarzyszenia zaangażowanych jest również wielu Polaków.

Szczegółowe informacje i zapisy: tel.: +49 335 55345928, mail: kowa-lotse@uni-ffo.de.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!