Już po raz trzeci w murach Opery Wrocławskiej zabrzmią skoczne nuty oraz zobaczymy i usłyszymy to co przywieźli z sobą po wojnie osadnicy z kresów i innych regionów.

Zdawałoby się, że przedwyborczy zgiełk zdominował już naszą codzienność do tego stopnia, że nie powinno nic przyćmić tego ważnego wydarzenia, a tymczasem dziś i jutro na scenie Opery Wrocławskiej zaprezentuje się ponad 20 kapel i zespołów ludowych w ramach III Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska.

Region Dolnośląski z racji historycznych nie posiada własnych tradycji takich, jakimi mogą pochwalić się na przykład Warmiacy, Kaszubi czy Kurpie. Na Dolnym Śląsku za to (jak nigdzie) mamy okazję podziwiać i kulturę górali czadeckich i kresowian i osiedleńców z kieleckiego, rzeszowskiego czy małopolski. Taką właśnie mieszankę kulturową zobaczymy właśnie w ciągu 2 dni na scenie opery w wykonaniu zespołów m.in.: "Harnaś", "Malwy", "Legnica", "Serbowiacy", "Górzanie", "Bystrzyca", "Podgórzanie" i "Jedliniok".

Obok koncertów czynne będą stoiska z wyrobami rękodzieła artystycznego oraz produktów rolniczych i sadowniczych,a także kół gospodyń wiejskich.

Organizatorem Festiwalu jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!