(© Morten Johansen, CC 3.0)

Wędkarz w miejscowości Umer, położonej pod Kielcami w województwie świetokrzyskim złowił niezwykłą rybę, którą w Polsce raczej ciężko znaleźć w otwartych zbiornikach wodnych. Tym gatunkiem okazała się być... pirania.

Na stronach Faktu możemy przeczytać o sensacyjnym połowie wędkarza pochodzącego ze Skarżyska-Kamiennej, którego zdobyczą padła żywa i bardzo niebezpieczna dla ludzi pirania, ryba o bardzo bogatym uzębieniu.

Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że gatunek ten okazał się być samicą. Może to oznaczać, że za jakiś czas w zbiorniku wodnym w miejscowości położonej pod Kielcami może wkrótce wylęgnąć się nawet kilka tysięcy tych małych, ale bardzo niebezpiecznych ryb.

Są dwie hipotezy, ktore mogą uzasadnić obecność krwiożerczej ryby w zalewie. Pierwsza, chyba najbardziej prawdopodobna głosi, że może to być sprawką jakiegoś kompletnie nieodpowiedzialnego właściciela rybek akwariowych, który postanowił je wypuścić do zalewu.

Druga, natomiast może oznaczać, że klimat w Polsce w ostatnim czasie zmienia się bardzo dynamicznie, a upały mogą sprzyjać rozwojowi różnych gatunków ryb niebezpiecznych dla ludzi, jak i całego otoczenia. Czy w związku z tym powinniśmy się martwić o polskie kąpieliska w których w czasie wakacji przebywa tysiące ludzi?

Pan Mieczysław, wędkarz, który doświadczył tego niezwykłego odkrycia prosi o zachowanie anonimowości, ponieważ nie chce, aby ogarnęła ludzi zbiorowa panika.

Znajdź nas na Google+

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!