Wędrówki przez Chiny IV edycja konkursu

Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego Instytut Konfucjusza Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich uczniów gimnazjów do udziału w IV edycji konkursu „Wędrówki przez Chiny”.

Najważniejszym celem konkursu „Wędrówki przez Chiny” jest rozwijanie zainteresowania geografią Chin wśród gimnazjalistów. Głównymi nagrodami dla 3 osób będą czytniki e-booków. Nagrodami dodatkowymi dla uczestników będą nagrody książkowe, natomiast dla nauczycieli prowadzących semestralne kursy języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie.

Konkurs „Wędrówki przez Chiny" będzie się składał z 2 etapów, jak w ubiegłych edycjach. W etapie pierwszym uczniowie mają za zadanie przygotowywanie prezentacji (składającej się z max. 10 slajdów, czas prezentacji max. 10 minut), dotyczącą ich wymarzonej podróży po Chinach. Co ważne, w tym roku prezentacje te muszą zawierać nie tylko opis wymarzonej trasy (przedstawiony jako wyobrażona relacja z już odbytej podróży), ale również dodatkowe elementy (koniecznie obydwa):

• Spotkanie z wybraną postacią z chińskiej historii lub mitologii oraz
• Wykorzystanie min. jednego starożytnego chińskiego wynalazku (np. jako narzędzie, środek transportu itp.).

Następnie prace te zostaną ocenione przez komisję składającą się z pracowników naukowych IK i Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Głównymi kryteriami będą: oryginalność, wykazanie własnej twórczości, zainteresowań, zmysłu estetycznego i wiedzy.

W drugim etapie, który odbędzie się 13 maja 2016 roku o godz. 15:00 w siedzibie Instytutu Konfucjusza w Krakowie 10 uczestników, których prezentacje zostaną ocenione jako najlepsze, przedstawi je jury oraz odpowie na pytania jurorów związane z prezentacją (np. o wybraną postać czy wynalazek).

Na prezentacje czekamy do 5 maja 2016 roku.

Więcej informacji znajdą Państwo na http://www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.