Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego Instytut Konfucjusza Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich uczniów gimnazjów do udziału w IV edycji konkursu „Wędrówki przez Chiny”.

Najważniejszym celem konkursu „Wędrówki przez Chiny” jest rozwijanie zainteresowania geografią Chin wśród gimnazjalistów. Głównymi nagrodami dla 3 osób będą czytniki e-booków. Nagrodami dodatkowymi dla uczestników będą nagrody książkowe, natomiast dla nauczycieli prowadzących semestralne kursy języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie.

Konkurs „Wędrówki przez Chiny" będzie się składał z 2 etapów, jak w ubiegłych edycjach. W etapie pierwszym uczniowie mają za zadanie przygotowywanie prezentacji (składającej się z max. 10 slajdów, czas prezentacji max. 10 minut), dotyczącą ich wymarzonej podróży po Chinach. Co ważne, w tym roku prezentacje te muszą zawierać nie tylko opis wymarzonej trasy (przedstawiony jako wyobrażona relacja z już odbytej podróży), ale również dodatkowe elementy (koniecznie obydwa):

• Spotkanie z wybraną postacią z chińskiej historii lub mitologii oraz
• Wykorzystanie min. jednego starożytnego chińskiego wynalazku (np. jako narzędzie, środek transportu itp.).

Następnie prace te zostaną ocenione przez komisję składającą się z pracowników naukowych IK i Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Głównymi kryteriami będą: oryginalność, wykazanie własnej twórczości, zainteresowań, zmysłu estetycznego i wiedzy.

W drugim etapie, który odbędzie się 13 maja 2016 roku o godz. 15:00 w siedzibie Instytutu Konfucjusza w Krakowie 10 uczestników, których prezentacje zostaną ocenione jako najlepsze, przedstawi je jury oraz odpowie na pytania jurorów związane z prezentacją (np. o wybraną postać czy wynalazek).

Na prezentacje czekamy do 5 maja 2016 roku.


Więcej informacji znajdą Państwo na http://www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!