W sobotę 2 października w Sali Koncertowej Radio Wrocław wystąpił Krzysztof Kiljański, artysta porównywany do Franka Sinatry. Był to piąty charytatywny koncert dedykowany mieszkańcom Bogatyni, którzy ucierpieli na skutek powodzi.

W kameralnej atmosferze nastrojowo brzmiały piosenki polskie i angielskie. Miło było posłuchać utworów z autorskiej płyty Krzysztofa Kiljańskiego "In The Room" i standardów jazzowych. Przyjemna barwa głosu i lekkość z jaką artysta wykonywał swoje utwory, budowały klimat prawdziwego relaksu w ten zimny, jesienny wieczór.

Słuchając dobrej muzyki, łatwo zapomnieć, że ideą koncertów jest niesienie pomocy ofiarom powodzi w Bogatyni. Na ten cel przeznaczone są wpływy z koncertów.

Co może zrobić pojedynczy widz, poza kupieniem biletu i wrzuceniem datków do skarbonki? Niewiele. Natomiast, jak mówi stare powiedzenie, ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka. Ale, żeby tych ziarenek było więcej, potrzebna jest skuteczna reklama, informująca o niepowtarzalnych koncertach, które "wędrują" po Dolnym Śląsku. Niestety, codzienna reklama jest płatna, co podraża i tak niemałe koszty festiwalu.

Charytatywny festiwal Hałda Jazz Powodzianom ruszył w trasę koncertową z dużą pomocą patronów honorowych, szczególnie Prezesa Zarządu Fundacji Polska Miedź, Cecylii Ewy Stankiewicz.

W programie jeszcze 3 koncerty: w Głogowie (10 października), w Zgorzelcu (15 października) i wielki finał w Bogatyni, czyli III Międzynarodowy Festiwal Hałda Jazz - Bogatynia 2010 (22-24 października).

Duża nadzieja w sponsorach medialnych, których naliczyłam aż dziesięciu!
Trzy stacje telewizyjne, dwie radiowe i pięć gazet, w wydaniu papierowym i wirtualnym. Trudno o lepsze "tuby" w dzisiejszych czasach. Ale i my, dziennikarze obywatelscy, możemy swoje ziarenko dorzucić.

A zatem. Do dzieła!

Następny koncert charytatywny już 10 października w Głogowie.
Wystąpi Jacek Kotlarski w koncercie TRIBUTE TO ANDRZEJ ZAUCHA

Miejski Ośrodku Kultury, Plac Konstytucji 3 Maja 2, o 18:00
Bilety w cenie 30 zł do nabycia Biurze Obsługi Klienta MOK

Szczegóły programu na stronie festiwalu : Hałda Jazz Powodzianom

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!