28 października 2011 r. rozpoczyna się pierwszy w Polsce literacki Weekend Halloween, wydarzenie wyjątkowe na naszym rynku książki. Dwudziestu pięciu autorów postanowiło zaprezentować czytelnikom swoje opowiadania, czyli zbiór "31.10".

Zbiór opowiadań na wybrany temat jest czymś normalnym w praktyce wydawniczej każdego rynku książki. Wyjątkowość tego zbioru polega na tym, iż to sami autorzy, czasami nawet debiutanci, skrzyknęli się pospołu, zgodnie dogadali, by następnie wspólnymi siłami powołać do życia nową książkę. Okazuje się, że można w Polsce wydawać książki. Można to robić nawet za darmo. Zyskiem autorów będzie tu reklama, promocja, rozgłos, czyli bardzo konkretne korzyści, które wcale nie są niewymierne.

Ta inicjatywa wydawnicza została opublikowana w formie elektronicznej na stronie virtualo.pl w formatach PDF i EPUB, a ostatnio również jako pierwsza w mobilnym formacie MOBI na nowej platformie Virtualo. To już jest najprawdziwsza rewolucja technologiczna, która dotyka tysięcy polskich czytelników, zwłaszcza tych bardziej zaawansowanych i obeznanych z najnowszymi technologiami. Za całą pewnością młode pokolenie wiedzie prym w tej dziedzinie. Zanotowano już ponad dwa tysiące pobrań książki, a także ponad trzy tysiące pobrań fragmentów. Tu pozwolę sobie na poradę: aby otrzymać całą książkę trzeba ją kupić za 0 zł. To taki formalny zabieg kupienia darmowej książki, bo strona z książką jest sklepem.

Nie można też zapomnieć o liście autorów: Szymon Adamus, Krzysztof T. Dąbrowski, Chepcher Jones, Anna Klejzerowicz, Karol Kłos, Antonina Kostrzewa, Daniel Koziarski, Rafał Kuleta, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Krzysztof Maciejewski, Adrian Miśtak, Piter Murphy, Kinga Ochendowska, Romuald Pawlak, Katarzyna Pessel, Kornelia Romanowska, Anna Rybkowska, Wal Sadow, Jacek Skowroński, Michał Stonawski, Marek Ścieszek, Katarzyna Szewczyk, Agnieszka Turzyniecka, Karolina Wilczyńska i Mariusz Zielke. Pomysłodawcą zbioru i jego redaktorką jest Kinga Ochendowska.

Z okazji Tygodnia Halloween autorzy zapraszają na stronę w serwisie Facebook, gdzie będzie można brać udział w licznych konkursach, wygrać wiele nagród, a także skontaktować się z poszczególnymi autorkami i autorami. Powstała również specjalna strona internetowa promująca zbiór, na której można poczytać i obejrzeć fotki pisarzy zaangażowanych w powstanie książki, oraz posłuchać ścieżki dźwiękowej w wykonaniu zespołu Electric Chair, którego współtwórcą jest Krystian "MacKozer" Kozerawski, jeden z uczestników debaty podczas gali z Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku. Na stronie można obejrzeć również trailer reklamowy.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!