plakat plakat

plakat (© organizator)

Od 30 kwietnia do 2 maja odbędzie się 3. edycja festiwalu salsy kubańskiej. Będzie to niezwykle gorący weekend w Warszawie. To doskonała okazja, by przeżyć niesamowitą taneczną przygodę rodem z Kuby.

Przez 3 dni przewidziane są warsztaty nie tylko z cubany (salsy kubańskiej), lecz także z innych tańców jak: mambo, son, rumba kubańska i guaguanco, conga, bolero, orishas, timba, cubatón, reggaetón. Zajęcia poprowadzą rodowici Kubańczycy i Kubanki na 3 poziomach zaawansowania. Zapewne każdy znajdzie coś dla siebie.

W tych dniach odbędą się również 3 imprezy, na które przybędą: Mario Charon, Madeleine Rodriguez, Seo Fernandez, Alessia Cornacchia, Emilito Herrera, Rafael Guardiola, Lien Ramos, Juan Jose Ortiz, Jorge Camagüey i Diana Rodriguez. Podczas imprez przewidziane są: pokazy zagranicznych gości oraz występy zespołów: Anga "El Indio" i Rei Ceballo & Calle Sol. Zaplanowany jest również National Rueda Championships of Poland, czyli półfinał turnieju tanecznego Cubamemucho. Na zakończenie festiwalu przygotowano Pena de Rumba, pokaz rumby kubańskiej (guaguanco i columbia) w wykonaniu artystów festiwalowych. Imprezy odbędą się w 2 lokalizacjach: w klubie Lucid (piątek i sobota) oraz w klubie Remont (niedziela).

W czwartek o 21 odbędzie się pre-cubamemucho w klubie Sotano. Podczas imprezy przewidziana jest niespodzianka muzyczna.

Festiwal Cubamemucho jest projektem Raffaela Sonnenscheina i odbywa się już w piętnastu krajach: w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Australii, Wenezueli, Argentynie, na Węgrzech, Cyprze i Kubie. Jak twierdzą organizatorzy "oferuje on unikalne połączenie salsy, niezapomnianych imprez z profesjonalnymi pokazami w wykonaniu kubańskich artystów". W Polsce festiwal ten odbył się już w Krakowie i Poznaniu, teraz przyszedł czas na Warszawę.

Wyjątkowo w tym roku, z uwagi na tragedię narodową, celem festiwalu nie będą "wielkie i wybuchowe nocne imprezy, a raczej pełne szacunku kubańskie wieczory socjalne z atrakcjami tanecznymi". W ten sposób artyści chcą wyrazić żal i solidarność z tymi, którzy pogrążeni są w smutku.

Organizatorem festiwalu są: eSalsa.net oraz Cubememucho Raffael Sonnenschein Production. Patronat honorowy objęła Ambasada Republiki Kuby.

Szczegółowy program znajduje się na stronie Cubamemucho.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!