Wegetariańska karma dla ryb? Brzmi absurdalnie, ale to tylko pozory. Specjaliści od rybiego żywienia od 30 lat zastanawiają się, jak wyeliminować rybie mięso z karmy.

Ryby się kończą. Przyczyna jest prosta: uszczuplamy zasoby o wiele szybciej, niż natura jest je w stanie uzupełnić. Całkowicie mogą się skończyć w 2050 roku. Mimo tego, że w ostatnich dekadach wiele gatunków zaczęliśmy hodować sami na specjalnych farmach. Problem polega na tym, że by nakarmić ryby hodowlane, znów korzystamy z zasobów oceanów, poławiając drobnicę.

Bill Foss i jego wspólnik pracują nad pomysłem, który może pomóc całej planecie i uratować przemysł hodowlany. Hodowcy opracowali pierwszą całkowicie wegetariańską karmę dla ryb. - Specjaliści od rybiego żywienia od 30 lat zastanawiają się, jak wyeliminować rybie mięso z karmy. Dziś wiemy, że to możliwe, a ryby nadal będą zdrowe i będą szybko rosnąć - przyznaje naukowiec zajmujący się żywieniem ryb Rick Barrow.

Czytaj także: Na początku marca sonda Dawn dotrze na orbitę Ceres. Czy możliwe jest życie na tej planecie karłowatej?


Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!