Nowa nazwa spotkań z gospodarką w Toruniu. Rozmowa z Jackiem Janiszewskim, który od wielu lat organizuje wielotematyczną konferencję o nowej nazwie "Welconomy Forum in Torun". Konferencja odbędzie się 2-3 marca w Toruniu.

1. Od lat organizuje Pan Forum Gospodarcze. W tym roku pod nową nazwą Welconomy Forum in Torun. Dlaczego warto tam być?
Toruńskie Forum Gospodarcze jest jedną z największych i najciekawszych konferencji wielotematycznych w Polsce. Odwiedzaną przez gości nie tylko z Polski, ale też z całego świata. Zakres tematów i spraw, o których będzie mowa jest tak szeroki, że każdy z obecnych znajdzie z całą pewnością coś dla siebie. Staramy się, aby w dyskusjach poruszano tematy, o których dużo się mówi.

2. Dlaczego zmiana nazwy? Co nowego kryje się pod tym działaniem?
Forum Gospodarcze to nazwa, która się przeżyła. Prawie w każdej miejscowości organizuje sie imprezy pod taką nazwą, zatem trudno znaleźć informację o tej, która nas interesuje w internecie. Ponieważ nasza konferencja ma zasięg ogólnoświatowy, powinna kojarzyć tylko z naszym wydarzeniem. Dlatego też nazwa Welconomy Forum in Torun. Chcemy by było to wydarzenie kojarzone z najlepszymi spotkaniami. Wiemy, że toruńskie Forum jest już dziś dobrze oceniane, więc staramy się dbać o to, co udało nam się przez lata wypracować i aby nasza praca była tylko z nami kojarzona…

3. Jakie tematy będą poruszane? Które z nich według Pana będą się cieszyć największym zainteresowaniem wśród uczestników?
Myślę, że sprawy międzynarodowe będą miały szczególne rumieńce w obliczu wojny na terenie Ukrainy i wyborów w Grecji. Jednak, co najbardziej zainteresuje gości będziemy wiedzieli po Welconomy. Jeśli ktoś chce wiedzieć, o czym będziemy mówić i kogo będziemy mogli posłuchać, oraz w jakich dyskusjach będzie mógł zabrać głos zapraszam do odwiedzenia naszej strony Welkonomy Forum in Torun.

4. Nasi czytelnicy są bardzo ciekawi, jakie znane nazwiska pojawią się w Toruniu?
Będzie jak zwykle: wielu znanych polityków, ważnych ludzi biznesu, przedstawicieli mediów, celebrytów, ludzi kultury i nauki. W tym roku każdy dzień Forum będzie się rozpoczynał spotkaniem plenarnym. Do dyskusji zaprosiliśmy najwybitniejsze nazwiska świata polityki, gospodarki i biznesu. Ale też dziennikarzy największych mediów w Polsce. Myślę, że będą to ciekawe dyskusję. Warto przyjść, posłuchać, może włączyć się do dyskusji. Nazwiska proszę sprawdzać na naszej stronie, bo stopniowo w ramach potwierdzeń będziemy je tam umieszczać.

5. Będzie minister rolnictwa, Marek Sawicki i Minister Pracy i Polityki Społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz, będą przedstawiciele górnictwa, i innych gałęzi gospodarki, ministrowie i posłowie. Nie boi się pan, że pojawią się sprzeciwy czy też głośne protesty różnych grup społecznych?
Nigdy nie obawiałem się i nie obawiam ludzi, którzy chcą rozmawiać i uczestniczyć w konferencji. Zapraszamy wszystkich, bo właśnie to jest miejsce gdzie można wypowiadać się na rożne tematy przed rożnymi osobami... To miejsce dialogu, zatem z pewnością dialog będzie obecny we wszystkich tematach... Zawsze uważałem, że rozmowy są lepsze od protestów. I my dajemy możliwości do rozmów. Ale żeby rozmawiać trzeba mieć pomysły na rozwiązywanie problemów. Więc zapraszam na nasze Forum wszystkich, którzy mają pomysły i chcą o nich rozmawiać.

6. „Integracja i Współpraca - Innowacyjność" to temat przewodni Welconomy Forum in Torun. Co kryje się pod hasłem "innowacyjność”?
Wszystko, co nowe, nowoczesne, otwierające nowe drogi do nowoczesności. To innowacyjność praktycznie we wszystkich dziedzinach aktywności ludzkiej. Poza tym Agenda Unii Europejskiej w latach 2014-2020 stawia na innowacyjność, zatem warto się do tego przygotować jak najlepiej.

7. Dwa dni. I dwie duże sesje plenarne. Poprowadzą je: prof. Jerzy Buzek i prof. Michał Kleiber. Zaproszeni do dyskusji zostali prezesi i dyrektorzy firm, a o komentarze poproszeni przedstawiciele największych mediów w Polsce. O czym będzie mowa?
Oczywiście o innowacyjności w wielkich korporacjach zarówno z punktu widzenia firm jak i menagerów, którzy nimi zarządzają... Myślę, że będzie to szalenie ciekawe dla wszystkich naszych gości a komentarze najwybitniejszych dziennikarzy oraz członków rządu tylko świetnie to uzupełnią.

8. Nie boi się Pan zestawić ze sobą tak wielu autorytetów o różnych poglądach?
Nigdy się tego nie balem. Wręcz przeciwnie… Zawsze bardzo starannie dobieraliśmy gości nawet wiedząc, że są politycznymi przeciwnikami... Welconomy to miejsce gdzie nie można bezkarnie się obrażać wykorzystując argumenty demagogiczne. Bo oceniający i słuchający też mają prawo zabrać głos. Poza tym często nasi goście przyjeżdżają do nas, jako przeciwnicy a wyjeżdżają może nie przyjaciółmi, ale politykami wzajemnego szacunku.

9. Toruńskie spotkania to nie tylko tematyka gospodarcza, to również tematy społeczne. O czym porozmawiamy?
O wielu sprawach i dla ducha i dla ciała, ale sadze ze piękna i ciekawa dyskusja będzie na temat dostrzegania momentu, kiedy praca nawet najlepsza zaczyna dominować nad nasza osobowością i radością życia... Zajmiemy sie także problemami niepełnosprawności, rolą kobiet w polityce, biznesie i wieloma innych bardzo ciekawymi tematami, z którymi można już dziś zapoznać na naszej stronie.

10. Będzie mowa o Ukrainie? O Rosji?
Tematy związane z Rosją i Ukrainą zawsze są u nas obecne jednak w tym roku przez działania wojnie w tym regionie będziemy mówić więcej i w obecności większej liczby gości szczególnie z Ukrainy…

11. Przed nami kolejna perspektywa wykorzystania funduszy unijnych na lata 2014-2020. Innowację to świetny sposób na wykorzystanie tych pieniędzy?
To świetny sposób mam na myśli obecność na Welconomy, aby dowiedzieć się jak najwięcej i jak najlepiej przygotować siebie oraz swoja firmę do pozyskiwania pieniędzy unijnych.

12. Jakie owoce może przynieść tegoroczne Forum? Jakich spodziewa się pan rezultatów?
Mam nadzieje, że będzie to kolejne spotkanie łagodzące napięcia miedzy politykami. Promujące miasta naszego regionu oraz całe województwo kujawsko-pomorskie w Polsce, Europie i na świecie. Połączy ono wiele biznesów, zachęci do współpracy i integracji ludzi, firmy państwa i kontynenty…Źródło: http://torun.naszemiasto.pl/artykul/welconomy-forum-in-torun-nowa-nazwa-spotkan-z-gospodarka-w,3267855,art,t,id,tm.html

Współautor artykułu:

  • Magdalena Wróbel

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!